רמזים ראשונים למים על מאדים

רכב החלל של סוכנות נאסא "קיוריאסיטי" העלה לחשבון הטווטר שלו תמונות בהן דיווח על מציאת מים במצב נוזלי לראשונה על כוכב הלכת האדום. הממצאים מסקרנים במיוחד שכן עד כה סברו כי כוכב הלכת צחיח וקר מדיי להיווצרות נוזלים

רמזים ראשונים למים (טוויטר)

חיים על מאדים? רכב החלל של סוכנות נאס"א "קיוריאסיטי", העלה הלילה תמונות לחשבון הטוויטר שלו בו הוא מדווח כי מצא רמזים ראשונים למים במצב נוזלי על פני השטח של כוכב מאדים. המדידות החדשות גילו אדמה לחה ומלח נוזלי, אשר יכול להישאר נוזלי גם בטמפרטורות הצונחות מתחת לאפס - ממצא אשר סותר את התיאוריה שכוכב זה צחיח וקר מדיי להיווצרות נוזלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המדידות שנערכו במכתש "גייל" שעל הכוכב האדום התבססו על מחקר של שנה שלמה שבחן את הטמפרטורה שעל הכוכב בשילוב עם אחוזי הלחות, וגילו כי התנאים אפשרו יצירת כמויות קטנות של מלח. המלח אשר סופג את הלחות באטמוספירה יכול להוריד את נקודת הקיפאון של המים באזור.

רכב החלל "קיוריאסיטי"


"מים נוזלים דרושים בכדי לאפשר חיים, וזו מטרתו של רכב החלל", אמר מחבר הדוח חבייר מרטין טורס, ממועצת המחקר הספרדית. "התנאים שעל פני שטח הכוכב הם אינם מועדפים להיווצרות חיים כפי שאנו מכירים אותם, אך למציאת הנוזל יש השלכות על תהליכים גיאולוגיים במקום".