"50 מהנערות החטופות נראו בחיים"

כמעט שנה לאחר חטיפתן, מספר נשים מקומיות טוענות כי ראו 50 מ-213 הנערות שארגון בוקו חראם שבה מבית ספר בצפון ניגריה. למרות העדויות, גורלן של הנערות עדיין לא ברור. הפרשה הביאה לראשונה לתשומת לבו של המערב כלפי מלחמת האזרחים האכזרית המתנהלת במדינה מזה שנים

הנערות החטופות בתיעוד מ-2014 (SKYNEWS)

פרשת חטיפתן של 219 הנערות שאנשי ארגון הטרור בוקו חראם חטפו מבית ספרן מושכת את תשומת ליבו של העולם מזה יותר משנה. היום מדווחת רשת BBC כי יותר מ-50 מהנערות נראו בחיים לפני שלושה שבועות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, אישה מקומית ראתה את הנערות בעיר גוואזה שבצפון מזרח ניגריה לפני שכוחות בוקו חראם גירשו את הצבא הניגרי. לאחר שפורסם המידע הראשוני, עוד שלוש תושבות מקומיות אישרו את עדותה. עם זאת, הנערות עדיין לא אותרו ומיקומן אינו ידוע כבר 11 חודשים.

חטיפת הנערות הביאה בבת אחת תשומת לב עולמית למלחמת האזרחים בניגריה, שסובלת כבר שנים ממאבק חמוש ואלים בין המוסלמים בצפון לנוצרים בדרום - מאבק שהמערב לא התעניין בו. אחרי חטיפת הנערות, קמפיין לשחרורן שהובילה מישל אובמה הסית את תשומת ליבו של העולם למלחמה הקשה ולמעשי הזוועה שבוקו חראם מבצע באוכלוסייה האזרחית בצפון ניגריה מזה שנים.

ארה"ב, סין ומדינות נוספות התחייבו לספק לממשלת ניגריה סיוע באיתור הנערות, שאמנם לא נמצאו אך חטיפתן סייעה לממשלה המקומית להציג את הארגון כארגון טרור, ולהשיג קצת תשומת לב בינלאומית למלחמות האזרחים המדממות באפריקה, שבדרך כלל לא מעניינות במערב איש.