טורקיה: צרפת מתנהלת כמו דיקטטורה

נמשכת המתיחות בין טורקיה לצרפת, לאחר שממשלתו של סרקוזי החליטה להכיר ברצח העם הארמני שבוצע על ידי העות'מאנים. שר החוץ הטורקי וראש הממשלה ארדואן יוצאים במתקפה דיפלומטית חריפה על פריז, וקוראים לה לדון בעברה האפל ולשפוט את התנהלותה באלג'יריה. ארדואן: אם סרקוזי לא יודע, שישאל את אביו ששירת בליגיון הצרפתי

נמשכת המתקפה הדיפלומטית של טורקיה על צרפת, בעקבות אישורו בבית התחתון בפרלמנט הצרפתי של חוק המכיר ברצח העם הארמני. שר החוץ הטורקי, אחמט דאבוטולו משווה היום את ההחלטה שהתקבלה לכזו "המתקבלת במדינות הדיקטטורה במזרח התיכון".

"רק מנהיגים דיקטטורים, כמו אלו במזרח התיכון, מכתיבים לעמיהם מה לחשוב או לומר", אמר דאבוטולו בדברים שנשא בפני שגרירי מדינות העולם היושבים באנקרה. "זה מה שקורה כעת גם בצרפת. אני קורא לאנשי הרוח באירופה לעמוד על שלהם ולהדגיש זאת. אם הם לא יעשו זאת - אז אנחנו כן".

התבטאותו הקשה של דאבוטולו, באה בעקבות הצהרתו מוקדם יותר של ראש הממשלה ארדואן, שטען כי "צרפת ביצעה טבח עם באלג'יריה". לדברי ארדואן, "צרפת טבחה בכ-15% מכלל האוכלוסיה האלג'יראית החל משנת 1945.

סרקוזי: "מכבדים את טורקיה, אך עליה לכבד גם אותנו"

"אם סרקוזי לא יודע על טבח העם האלג'יראי, הוא יכול לשאול את אביו, פאל, ששירת בליגיון הצרפתי באלג'יריה במהלך שנות ה-40' של המאה שעברה", תקף ארדואן. "אני בטוח שלפאל יש הרבה דברים לספר לבנו על הטבח הצרפתי באלג'יריה".

מוקדם יותר היום שב שגריר טורקיה בצרפת לארצו. סרקוזי מצדו, מנסה להרגיע את הרוחות הסוערות בין המדינות מאז אושר החוק בבית התחתון בפרלמנט הצרפתי. "אני מכבד את דעתה של טורקיה ידידתנו. זו מדינה נהדרת, תרבות נהדרת, אך גם היא חייבת לכבד את שלנו", אמר סרקוזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת