אירן תקיים תרגיל ימי במפרץ הפרסי

מפקד חיל הים האירני הודיע היום בטלוויזיה הממלכתית כי כוחותיו יערכו החל מיום שבת הקרוב תרגיל צבאי נרחב, בן 10 ימים, במים בינלאומיים. התרגיל ייערך על פני 2,000 קילומטרים בלב ים - ויגיע כמעט עד הים האדום

תרגיל ימי אירני. ארכיון (רויטרס)

מתגרים - או מתכוננים? מפקד חיל הים האירני אומר היום כי כוחותיו מתכננים לקיים תרגיל צבאי בן 10 ימים במים בינלאומיים, אחרי מיצר הורמוז, בפתח המפרץ הפרסי.

אדמירל חאביבולה סיארי אמר בטלוויזיה הממלכתית האירנית כי התרגיל, שזכה לשם "ולאיאט-90", יחל ביום שבת הקרוב ויתקיים על פני 2,000 קילומטרים בלב ים, בקצהו הדרומי של חצי האי ערב וייכנס גם לתוך מפרץ עדן, ליד תחילתו של הים האדום.

סיארי הכחיש דיווח תקשורתי אירני מהשבוע שעבר, לפיו בעקבות התרגיל ייסגר מיצר הורמוז - שמהווה מעבר לכ-40% מתנועת הנפט העולמית.

ביל קלינטון: "אסור לאובמה לשלול תקיפה צבאית באירן"

נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון אמר הלילה בריאיון לרשת פוקס כי הנשיא הנוכחי ברק אובמה, לא צריך לשלול פעולה צבאית באירן - אך ייתכן, לדבריו, שישנן אפשרויות אחרות. קלינטון הוסיף כי דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בנושא הגרעין האירני, הראה שמאמציה של טהרן להשיג נשק גרעיני "נראים מתקדמים למדי".

"כשאתה שואל את עצמך מה האפשרויות כאן, אני לא חושב שהנשיא צריך להוריד כל אופציה צבאית מהשולחן", אמר הנשיא לשעבר. "אך יש יותר מדרך אחרת לעשות זאת". על הווירוס "סטוקסנט" שהכה במחשבי הכורים באירן אמר קלינטון שהוא "די גמר את הפעילות הממוחשבת שלהם".

לדבריו, "אולי יש עכשיו ניסיונות שאנחנו אפילו לא יודעים עליהם". קלינטון ציין כי מאז שאשתו הילרי מכהנת כמזכירת המדינה, הוא לא קורא את הסקירות הביטחוניות היומיות שמפיץ הבית הלבן - זכות שנשמרת לו כנשיא לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת