לראשונה: נשיקה לסבית בצבא ארה"ב

מדיניות "אל תשאל - אל תספר" הייתה נהוגה בצבא האמריקני עד חודש ספטמבר האחרון. כתוצאה מביטולו, שתי חובלות מהצי התנשקו אתמול לעיני כל, לאחר שאחת מהן חזרה ממשימתה בלב ים. "זה ממש כיף להיות עצמי, זה לקח הרבה זמן", אמרה אחת החובלות המאוהבות. צפו בנשיקה ההומו-לסבית הראשונה – שכנראה לא תהיה האחרונה

אל תשאל - אבל כן תצלם? כנראה ששינוי המדיניות בצבא ארצות הברית ביחס להומואים ולסביות עושה את שלו. שתי חובלות מהצבא האמריקני פרצו את הדרך והיו לזוג החד-מיני הראשון שהתנשק על מדים בצבא.

שתי המאושרות הן מריסה גאיטה בת ה-23, שהייתה בים בתפקיד במשך 80 יום, ואהובתה הקצינה סיטליק סנל בת ה-22 שחיכתה לה על החוף - ממש כמו באגדות.

אבל אז, שלא כמו בעבר אבל בהחלט על פי המסורת של קציני הצי, גאיטה התנשקה צרפתית עם חברתה. הקהל שחיכה בחופי וירג'יניה הריע כשהשתיים התנשקו ותיעד את האירוע, שזוכה מאז לתגובות רבות ברשת.

"זה ממש כיף להיות עצמי, זה לקח הרבה זמן", הודתה החובלת גאיטה. "אני קצת לחוצה מזה". דוברת מטעם חיל הים האמריקני אמרה לסוכנות הידיעות רויטרס כי "היא לא עוקבת אחרי דברים כאלה", אך הודתה כי היא מאמינה שזו הנשיקה ההומו-לסבית הראשונה בתולדות הצבא.

"אנחנו שמחות שסוף סוף אפשר היה לעשות את זה", סיכמו השתיים בהתרגשות. מדיניות "אל תשאל - אל תספר", הייתה נהוגה שנים בצבא האמריקני, עד חודש ספטמבר הקודם, והוא מנע מהומואים ולסביות לשרת בצבא כשהם "מחוץ לארון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת