ביל קלינטון: "אסור לאובמה לשלול תקיפה צבאית באירן"

מלחמת המילים בין טהרן לוושינגטון בעניין הגרעין נמשכת. נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון אמר הלילה בריאיון לרשת פוקס: "זה מטריד אותי כאזרח. אולי יש עכשיו ניסיונות להשיג נשק גרעיני שאנחנו אפילו לא יודעים עליהם"

נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון אומר הלילה בריאיון לרשת פוקס כי הנשיא הנוכחי ברק אובמה, לא צריך לשלול פעולה צבאית באירן - אך ייתכן, לדבריו, שישנן אפשרויות אחרות.

קלינטון הוסיף כי דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בנושא הגרעין האירני, הראה שמאמציה של טהרן להשיג נשק גרעיני "נראים מתקדמים למדי".

"כשאתה שואל את עצמך מה האפשרויות כאן, אני לא חושב שהנשיא צריך להוריד כל אופציה צבאית מהשולחן", אמר הנשיא לשעבר. "אך יש יותר מדרך אחרת לעשות זאת". על הווירוס "סטוקסנט" שהכה במחשבי הכורים באירן אמר קלינטון שהוא "די גמר את הפעילות הממוחשבת שלהם".

גם אם נפציץ - עדיין צריכים להתמודד עם הצנטריפוגות

לדבריו, "אולי יש עכשיו ניסיונות שאנחנו אפילו לא יודעים עליהם". קלינטון ציין כי מאז שאשתו הילרי מכהנת כמזכירת המדינה, הוא לא קורא את הסקירות הביטחוניות היומיות שמפיץ הבית הלבן - זכות שנשמרת לו כנשיא לשעבר.

"מה שאמריקנים רבים וישראלים מודאגים לגביו, זה שאם מנסים להפציץ מתקן גרעיני, עדיין צריך להתמודד עם הצנטריפוגות, הם מאוחסנות מתחת לאדמה באזורים עירוניים", הוסיף קלינטון בריאיון לביל או'ריילי.

"אני אגיד לך מה מטריד אותי, כאזרח", אמר. "כשאני יודע מה שאני יודע על זה, אני חושב שהאירנים יהיו משוגעים אם אי פעם ישיקו נשק גרעיני כי החברה שלהם תיעלם לחלוטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת