קפטן צ'לסי ג'ון טרי לדין בגלל קללה גזענית

ב-23 באוקטובר מצלמות הטלוויזיה קלטו את ג'ון טרי שסינן לעברו של שחקן קווינספארק ריינג'רס, "אנטון, אתה חתיכת שחור מזדיין, יא חתיכת ראש של זונה". התובע הבריטי הודיע שבתחילת פברואר טרי ייאלץ לתת הסברים לשופט המלכותי הבריטי

ג'ון טרי. גזען? (רויטרס)

ישלם על הגזענות: ג'ון טרי, קפטן קבוצת הכדורגל האנגלית צ'לסי יועמד לדין בגין הערה גזענית שהשמיע במהלך משחק ליגה בחודש אוקטובר האחרון, כך הודיע הערב התובע הבריטי. "אני מרוצה מכך שיש עדות חותכת להרשעה ריאלית, זה האינטרס הציבורי להעמיד אותו לדין", הודיע הערב אליסון סאונדרס, התובע הראשי בבית המשפט המלכותי הבריטי בלונדון.

"מר טרי יופיע בפני בית המשפט המלכותי במערב לונדון ב-1 בחודש פברואר 2012", הוא הוסיף. המשטרה בלונדון חוקרת את ההאשמות לפיהם העליב טרי את מגן קבוצת "קווינספארק ריינג'רס", אנטון פרדיננד במהלך משחק מול צ'לסי. טרי הכחיש את ההאשמות ואמר כי לא אמר דבר לפרדיננד.

"אני מתכוון להיאבק על חפותי בשיניים ובציפורניים, אני מאוכזב מאוד מההחלטה להאשים אותי", אמר בתגובה הבלם האנגלי, שהיה בעברו קפטן נבחרת אנגליה.

נחקר תחת אזהרה

ב-23 באוקטובר קלטו מצלמות הטלוויזיה את טרי "מסנן" לעברו של פרדיננד את המשפט: "אנטון, אתה חתיכת שחור מזדיין, יא חתיכת ראש של זונה". טרי נחקר תחת אזהרה ועכשיו הוא ממתין להגן על עצמו בבית המשפט.

ג'ון טרי לא לבד בהאשמות הגזעניות בכדורגל הבריטי. לואיס סוארז, חלוץ ליברפול, הושהה משמונה משחקים ונקנס ב-40,000 ליש"ט על ידי ההתאחדות הבריטית בגלל שקילל את מגן מנצ'סטר יונייטד פטריק אוורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת