הולנד: האם מנחי טלוויזיה אכלו בשר אדם?

פרק הבכורה של התכנית "שפני מעבדה" ישודר מחר בטלוויזיה ההולנדית, כשבמרכז ה"תפריט" תיעוד בעל טעם רע - תרתי משמע. שני המגישים נראים כשהם עוברים ניתוח להסרת שריר מגופם, שטוגנו אחר כך על ידי שף והוגשו להם למאכל. בעולם כבר טוענים כי מדובר במתיחה שמטרתה לעודד את המודעות לתרומת איברים

קניבליזם או מתיחה? המגיש אוכל בשר אדם

לא מעט נאמר בשנים האחרונות על הרף הנמוך שאליו מגיעות תכניות טלוויזיה כדי למשוך אליהן צופים ולהגדיל את אחוזי הרייטינג, אבל נראה שבהולנד הצליחו בכל זאת ללכת צעד אחד קדימה, והפיקו מיצג קניבליזם בעל טעם רע - תרתי משמע.

רשת הטלוויזיה BNN תשדר מחר לצופיה את פרק הבכורה בסדרה "שפני מעבדה" - שבמרכזו נראים שני המנחים כשהם אוכלים חתיכת בשר שנחתכה מגופו של כל אחד מהם.

התכנית מבוססת על ניסיון של שני המנחים, דניס סט וולריו זנו, לספק תשובות לשאלות ביזאריות שהציגו להם הצופים. כדי לבחון מהו טעמו של בשר אדם, כך טוענים בתכנית, עברו השניים ניתוח שבו הוסרו מגופם שרירים זעירים שהוצאו מהיבשן ומהבטן. אחר כך, לעיני המצלמות, הם הופקדו בידי שף בעל שם בהולנד - שטיגן את חלקי הגוף במחבת.

כל השלבים עד לטעימה עצמה כבר פורסמו ברשת, אך מי שיתעקש לצפות בשניים אוכלים האחד את בשרו של רעהו ייאלץ להמתין לשידור הפרק הראשון מחר. עד אז, כוללים הסרטונים ששוחררו לרשת ציטוטים של השניים מרגעי הזלילה, שבהם אמרו, בין היתר: "זה נראה כמו חלק מבננה שמחובר לבשר", או "שומן הישבן שלך שעל המזלג שלי נראה כמו צמיג של רכב".

כלי התקשורת בעולם מדווחים בהרחבה על ה"קניבליזם" ההולנדי, כשחלקם מפקפקים בכך שאכן מדובר באקט אמיתי. על פי הדיווח ב"סאן"הבריטי, אכילת בשר האדם היא למעשה מתיחה שנועדה לעורר את המודעות לחשיבות של תרומת איברים, אולם בהפקה ההולנדית דחו את ההשערה ואמרו כי "אין סיבה לזייף קניבליזם".

צפו בקטע מעורר המחלוקת:

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת