צרפת: 30 אלף נשים נקראו להוציא שתלי סיליקון מחשש לסרטן

עשרות אלפי נשים צרפתיות שנותחו עם שתלי סיליקון של חברת PIP נקראו לסור מיידית למנתחיהן בעקבות חשש כי בשתלים נזקים משמעותיים ואף יכולים לגרום לסרטן. בשנה האחרונה דווח על שמונה נשים שחלו בסרטן בעקבותיהם והממשלה הקימה ועדת חקירה על מנת לבדוק את הנושא. פלסטיקאי בוועדה: "משבר רפואי חמור שמצטייר כהונאה"

הרשויות בצרפת קראו ל-30 אלף נשים שייתכן שהושתלו בהן שתלי סיליקון פגומים לסור מיידית לרופא המנתח. משרד הבריאות במדינה חושש כי השתלים של חברת PIP יכולים לגרום לנזקים בריאותיים ממשיים. זו לא הפעם הראשונה בה החברה עולה לכותרות בחשד לסיבוכים בשתלים אותן היא מוכרת. בשנה שעברה, נמצא בשתל הסיליקון ג'ל של החברה קרעים חריגים והממשלה מינתה ועדה שתבחן את העניין.

"אנו צריכים להסיר את כל השתלים האלה", הזהיר ד"ר לורנט לנטירי, פלסטיקאי צרפתי שחבר בוועדה שמונתה. "אנו מתמודדים עם משבר רפואי חמור, שמצטייר כהונאה של ממש". דוברת מטעם הממשלה מסרה כי על כל הנשים שנותחו עם שתלי הסיליקון של חברה זו צריכות לגשת במיידיות למנתחיהם. מחקרים שבוצעו על ידי חברה צרפתית לניתוחים פלסטיים לפני כשנה על השתלים של החברה, חשפו כי בשתלים אלה הרבה יותר קרעים מאשר בשתלים אחרים וכי הסיליקון שבתוכם לא נועד לשימוש רפואי.

המשטרה במדינה קיבלה כאלפיים תלונות מנשים שהושתלו בהן השתלים. במדינה דווח כבר על שמונה מקרים של נשים שחלו בסרטן כתוצאה מהשתלים ובצרפת דואגים מהתרחבות התופעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת