3 שנות מאסר בלבד ל"פריצל הגרמני"

הלם בגרמניה: עונש קל במיוחד לאב שאנס את בתו במשך 34 שנים מאז הייתה בת 12. בית המשפט קיבל את טענת האב כי היחסים היו בהסכמה וזאת למרות גילה הצעיר של הבת כשהחלה ההתעללות. לבת נולדו שלושה ילדים כתוצאה מהקשר החולני, אך שניים מהם מתו בגיל צעיר. ארגוני זכויות הנשים ברחבי גרמניה הביעו תרעומת על ההחלטה

"פריצל הגרמני" (AP)

בית המשפט בגרמניה גזר שלוש שנות מאסר בלבד על אב גרמני שאנס את בתו במשך 34 שנים וכתוצאה מהקשר נולדו לשניים שלושה ילדים. השופט קיבל את גרסת האב, לפיה היחסים היו בהסכמה וארגוני זכויות הנשים בגרמניה זועמים.

על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט בנירנברג, אדולף ב' (שם המשפחה המלא לא פורסם) בן ה-69, שכב עם בתו כ-500 פעמים במהלך 34 השנים בהן התרחשה ההתעללות, מאז היתה בת 12 ועד חודש מרס האחרון בו נעצר. שניים משלושת הילדים-נכדים שנולדו כתוצאה מהקשר מתו בינתיים מבעיות רפואיות.

התובעים בבית המשפט דרשו עונש מינימלי של 14 שנות מאסר. האב טען במהלך המשפט כי גילוי העריות היה בהסכמה, אך מנגד טענה בתו כי האב איים עליה שאם תספר על הקשר - הוא יהרוג אותה. התקשורת בגרמניה מכנה את האב "פריצל הגרמני", בהתייחסות לאב האוסטרי שכלא את בתו במשך 24 שנים במרתף חשוך.

המקרה המזעזע התגלה לאחר שהבת הואשמה בסחיטת רופא מקומי, אותו האשימה כי גרם לנכות אחד מילדיה. לאישה הוצמד קצין מבחן שזכה באמונה ולו היא סיפרה לראשונה על מסכת ההתעללות וגילוי העריות.

ארגוני נשים בגרמניה הביעו זעזוע רב בעקבות החלטת בית המשפט. דוברת המרכז לנפגעות תקיפה מינית בברלין אמרה בתגובה לגזר הדין, "מדובר בפסק דין שערורייתי, זוהי פגיעה באישה, בנשים באשר הן ובצדק".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת