קוריאה הצפונית ביצעה הבוקר ניסוי בשיגור טיל לטווח קצר

בבוקר ההכרזה על מותו של מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג איל, ביצעה המדינה ניסוי בשיגור טיל לטווח קצר. בכיר בקוריאה הדרומית אמר כי הוא מאמין שאין קשר בין מות המנהיג לבין הניסוי בטיל, איך הצבא ממשיך לעקוב אחר האירוע. מוקדם יותר דווח כי קוריאה הדרומית העלתה כוננות בצבאה עקב מותו של קים

ניסוי בשיגור טיל בזמן רגיש. ארכיון (חדשות 2)

חשש להסלמה בין הקוריאות - קוריאה הצפונית ביצעה הבוקר ניסוי בטיל לטווח קצר, באותו היום שבו הכריזה על מותו של המנהיג קים ג'ונג איל. מוקדם יותר היום דווח כי קוריאה הדרומית העלתה את הכוננות בצבאה בעקבות מותו של קים ג'ונג איל.

רשתות תקשורת בדרום קוריאה מדווחות כי השכנה מצפון ירתה הבוקר טיל לטווח קצר מחופה המזרחי. בכיר בקוריאה הדרומית, שביקש להישאר בעילום שם, אינו מאמין כי יש קשר בין ניסוי הטיל לבין מות המנהיג: "זה אירוע שהצבא ממשיך לעקוב אחריו. אנחנו מאמינים כי הוא לא קשר למותו של קים", אמר. שר ההגנה של קוריאה הדרומית סירב לאשר את הפרטים.

על פי הדיווח, שיגור הטיל התבצע בשעת בוקר מוקדמת, זמן קצר לפני שהכריזה התקשורת בקוריאה הצפונית על מותו של קים ג'ונג איל. ניסויים בטילים נערכים בקוריאה הצפונית כחלק מתרגול שגרתי, או במקרים אחרים - בתגובה להתפתחויות פוליטיות רגישות באזור. הניסוי האחרון בטיל לטווח קצר התבצע ביוני השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת