המטיילים שנמצאו בבוליביה משחזרים את האימה בג'ונגל

שני המטיילים הישראלים ששרדו שלושה שבועות בלב הג'ונגל בבוליביה מתאוששים עכשיו בבית חולים בבירה. מבצע חילוץ מורכב איתר אותם חולים, מותשים ומורעבים, רגע לפני שאבדה התקווה. היום הם משחזרים את הרגעים, לבד, בג'ונגל

מכל החילוצים של מטיילים ישראלים שהלכו לאיבוד בג'ונגלים של דרום אמריקה, זה אולי היה הדרמטי מכולם: שני ישראלים, יוצאי יחידות מובחרות, שננטשו בידי מדריכים מקומיים אחרי שבוע, ונאלצו לשרוד לגמרי לבד יותר משלושה שבועות.

"עם הזמן נגמר האוכל, וכשנגמר האוכל המדריכים המקומיים אמרו לנו שהם רוצים עוד כסף ופשוט נטשו אותנו", מספר היום עידן, אחד המטיילים שחולצו, בשיחה עם חדשות 2. "נותרנו בכלל בלי שום אמצעי ניווט. הסתמכנו על ניסיון צבאי מועט שאינו עוזר בג'ונגלים כי אין מה לנווט. ביום הזה כמעט מתנו כמה פעמים".

"לא יכולנו לעשות כלום חוץ מלהתפלל", ממשיך עידן לספר. "אכלנו דברים לא מבושלים, אבקת מרק בלי מים, שתינו מים מהנהר וקיבלנו סלמונלה ודברים כאלה מהנהר". לדבריו, השניים הגיעו למצב בו הם אמרו "פשוט נלך, עד שנקרוס ונמות".

"זו הייתה תחושה אלוהית"

מבצע משותף של חברות הביטוח והחילוץ "הפניקס", חיליק מגנוס, "כלל" ו"סיטל" הביאו לבסוף, בשיתוף פעולה מפתיע של הבוליביאנים מסוק שזיהה את השורדים צמאים, רזים ב-12 ק"ג, מותשים וחולים מאוד. "לא הבנו מה קורה, חשבתי שזה 669 הגיעו", משחזר עידן. "רצנו וצעקנו כמו מטורפים שיגיע, שלא יפספס אותנו. זרקו לנו אוכל, זו הייתה תחושה אלוהית".

עידן וחברו לטיול מתואששים בבירת בוליביה לה-פז. אחר כך הם יחליטו אם לחזור לארץ. הם אינם גאים בחוויה שעברו, ומצטערים על הדאגה שגרמו למשפחות. הלקח, לדבריהם - גם אם יש מפות וניסיון בניווט, תמיד צריך לקחת את המדריכים בעלי הניסיון המוכח, מכשיר GPS וגם טלפון לוויני לא יכול להזיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת