צפו: "סוכן ה-CIA" מתוודה בטלוויזיה האירנית

ערוץ הטלוויזיה האירני שידר הערב "הודאה" של צעיר ממוצא אירני שגויס לצבא ארה"ב, אסף מודיעין בעירק ובאפגניסטן - ונשלח גם לאירן. הוא סיפר על גיוסו ועל המשימה שקיבל: לחדור אל שורות המודיעין האירני. כך זה נראה

"סוכן ה-CIA" מתוודה מול המצלמה: הטלוויזיה האירנית שידרה הערב כתבה נרחבת אודות חשיפתו של "סוכן המודיעין", לכאורה, שפעל בניסיון לחדור למשרד המודיעין של הרפובליקה האסלאמית ולרגל לטובת האמריקנים. על חשיפתו של "הסוכן" דווח כבר אמש בכלי התקשורת האירניים, והערב שודרה הכתבה ובה הוא מתוודה על מעשיו.

ה"סוכן", אמיר מירזאי חכמתי, נולד למשפחה אירנית באריזונה, ארצות הברית. "בשנת 2001 החלטתי להתגייס לצבא האמריקני. למדתי בפנימייה הצבאית, ואני יודע פרסית, ערבית ואנגלית", אמר חכמתי ב"הודאה" בכתבה המיוחדת ששודרה. הוא שירת בחיל המודיעין האמריקני על אדמת עירק ואפגניסטן, וב"הודאה" סיפר כיצד גוייס בפגישה עם סוכן CIA בבית מלון - ומשם נשלח לדובאי. 

המשימה שקיבל, לדבריו, הייתה לחדור לשירותי המודיעין האירניים. לדברי הטלוויזיה האירנית, ישודר בהמשך הערב סרט באורך מלא על חשיפת פעילותו של "הסוכן".

אתמול הודיע משרד המודיעין האירני על לכידתו של ה"סוכן", ה-13 במספר שנעצר בשבועות האחרונים על אדמת אירן, לטענת האירנים. "הסוכן נעצר מיד לאחר שהחל לרגל בתוך שטחי המדינה", נמסר בהודעה מטעם משרד המודיעין של הרפובליקה האסלאמית.

"עבר אימונים רגישים"

"הממשל האמריקני גיבש מזימה גדולה באמצעותה הוא מנסה לחדור לשורות המודיעין של אירן", נמסר בהודעה. "הסוכן עבר אימוני הכשרה רגישים לשם כך". לטענת משרד המודיעין האירני, ה"סוכן" נחשף מיד עם כניסתו לאירן, כאשר החל באיסוף מודיעין לטובת האמריקנים.

בחודש שעבר הודיע שר המודיעין האירני חיידר מוסלהי כי נלכדו 12 סוכני CIA, אשר פעלו בתיאום עם המוסד הישראלי וסוכנויות ביון נוספות על מנת לפגוע ביכולות הצבאיות ובתכניות הגרעין האירניות. "ארצות הברית והציונים ניסו לפגוע באירן - הן מבפנים והן מבחוץ", אמר אז פרוויז סארורי, חבר המועצה לביטחון לאומי באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו חדשות 2 בפייסבוק