הישראלי שמייצג את ילדיו של קדאפי בבית הדין הבינלאומי

עו"ד ניק קאופמן, שנחשב לפרקליט מוביל בעולם בתחום הדין הבינלאומי, צפוי לייצג את בנו ואת בתו של שליט לוב המודח מועמר קדאפי בבית הדין הבינלאומי בהאג. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר קאופמן כי לא הייתה לו דילמה לפני שהחליט לייצג את השניים. "הם לא נאשמים בפשעים נגד האנושות", הסביר

עו"ד קאופמן לצד עאישה קדאפי (חדשות 2)

מה הקשר בין פרקליט ישראלי לבין משפחתו של הרודן הלובי לשעבר מועמר קדאפי? עורך הדין הישראלי ניק קאופמן צפוי להגן על שני ילדיו של הדיקטטור שחוסל, סעדי ועאישה, בבית הדין הפלילי הבינלאומי.

קאופמן, ששימש פרקליט בכיר בפרקליטות מחוז ירושלים, נחשב כיום למומחה במשפט בינלאומי ואף היה תובע בבית הדין הבינלאומי שהוקם בעקבות המלחמה ביוגוסלביה.

נגד סעדי קדאפי, בנו של שליט לוב המודח, הוצא צו מעצר בינלאומי מטעם האינטרפול המחייב את המדינות השונות לעצור אותו ברגע שיניח את כף רגלו בטריטוריה שלהן. הוא נאשם שגזל רכוש מהמורדים באמצעות הכוחות החמושים של לוב ואף הורה לירות במורדים בבנגאזי, על אף שלא היו חמושים.

בתו של קדאפי, עאישה, אינה עומדת למשפט בבית הדין בהאג, אולם היא תובעת את המורדים שהוציאו להורג את אביה ואת אחיה לפני כחודשיים. עורך הדין קאופמן ייצג את שני הילדים בהאג.

"הם לא הקליינטים היחידים שלי"

"סעדי דרוש לחקירה בלוב על ידי השלטון הזמני של המורדים", הסביר עו"ד קאופמן. לדבריו, השניים פנו אליו בעקבות ניסיונו הרב בדין הבינלאומי. "אני מייצג לא מעט אנשים. הם לא הקליינטים היחידים שלי שהעניינים שלהם נוגעים בבית הבינלאומי", אמר.

לדבריו, הוא אינו מוצא שום בעיה בלייצג את ילדיו של העריץ הלובי. "הם לא מואשמים בפשעים נגד האנושות. דיברתי איתם לאחרונה, והם בטראומה אחרי שחיללו את הקברים של בני משפחת קדאפי", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת