העונש לאישה שיצאה ללמוד: כריתת אצבעות

מקרה אכזרי במיוחד של אלימות כלפי נשים התרחש בבנגלדש. גבר שאשתו יצאה ללימודים אקדמיים החליט להעניש אותה בחומרה. הוא אמר לה כי ברצונו לשוחח איתה, אולם לאחר שכיסה את עיניה וחסם את פיה בנייר דבק במסגרת "ההפתעה" - כרת את אצבעותיה. ואם זה לא מספיק, הוא השליך אותן לפח כדי למנוע מהרופאים לחבר אותן חזרה

הווה אחטר והיד הפצועה (חדשות 2)

ארגוני זכויות אדם בבנגלדש דורשים עונש חמור לגבר שכרת את רוב אצבעותיה של אשתו. לדברי המשטרה, הבעל, רפיקול איסלאם בן ה-30, הודה בחקירה שתקף את אשתו משום שהחלה ללמוד במוסד אקדמי לתואר - מבלי לקבל את רשותו.

איסלאם, שהיגר לאיחוד האמירויות לצורך עבודה, חזר בסוף השבוע לביתו בבנגלדש וגילה על מעשיה של אשתו הווה אחטר. בריאיון לעיתון מקומי סיפרה אחטר בת ה-21, שבמפגש עם בעלה היא חשבה שמדובר בהפתעה לאחר שלא נפגשו זמן רב. "הוא רצה לשוחח איתי, ואז לפתע, כיסה את עיני וקשר את ידי. הוא גם הצמיד סרט דביק לפה שלי ואמר שהוא רוצה להעניק לי מתנות. במקום זה הוא כרת את אצבעותיי".

האישה סיפרה שהבעל, שאינו מלומד, לא רצה שתצא ללמוד בקולג'. בשיחת טלפון מוקדמת שערכו על הנושא הזהיר אותה מ"השלכות חמורות" אם תמרה את פיו. הוא אף השליך את האצבעות הכרותות לפח האשפה כדי למנוע מהרופאים לנסות ולחבר אותן חזרה לידה של אחטר. כשגילו את האצבעות בפח הזבל, זה כבר היה מאוחר מדי.

בימים הקרובים יוגש נגד הבעל כתב אישום, שבעקבותיו הוא צפוי לעונש מאסר ממושך. המקרה של אחטר נגע לליבם של גולשים רבים ששמעו על הסיםור מחוץ לגבולות בנגלדש. חלק מהם אף קוראים לתרום כסף לאישה הצעירה, כדי שתוכל לשחזר את יכולות הכתיבה בידה הימנית ולהשלים את לימודיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת