הבוקר: אחרוני החיילים האמריקנים עוזבים את עירק

אחרי 9 שנות שלטון צבאי אמריקני בעירק שגבו את חייהם של 4,500 חיילים, עוזבות היום שיירות החיילים האחרונות את המדינה. החיילים המאושרים חוצים את הגבול לכווית ומשם יחזרו הביתה לחג המולד

יציאת עירק: השיירה האחרונה של חיילי צבא ארה"ב עוזבת היום את עירק. בכך באות לסיומן תשע שנות שלטון צבאי אמריקני במדינה, שגבו את חייהן של 4,500 חיילים הצבא.

בשבועות האחרונים, עזבו בהדרגה חיילי צבא ארה"ב את אדמת עירק. הבוקר, משלימים חיילי צבא ארה"ב את הנסיגה. על פי דיווחי סוכנות הידיעות רויטרס, השיירה חצתה לפני שעה קלה את הגבול לכווית ומשם חזרה הביתה כדי לחגוג את חג המולד.

"טוב לראות שדברים מגיעים לסיומם. הייתי שם כשהכל התחיל", אמר סמל כריסטיאן שולץ, אחד הלוחמים שעוזב את עירק עם השיירה האחרונה. "במהלך השנים ראיתי התקדמות, אך אני לא שוכח לצד זה את החוויות הקשות שעברנו", סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס.

עבור נשיא ארה"ב ברק אובמה, היציאה הסופית מעירק, מסמלת את הבטחתו לעם האמריקני, עם היבחרו לנשיאם. בהודעתו השבועית שפורסמה אתמול, ציין אובמה את סיומו של אחד הפרקים הכואבים בהיסטוריה האמריקנית.

החיילים האמריקניים הוצבו בעירק בחודש מרס 2003, כאשר הדיקטטור סדאם חוסיין שלט במדינה. כעת, עוזבים הכוחות מדינה עם שלטון דמוקרטי שברירי, מתחים עדתיים פנימיים, וניסיון להגדיר את מקומה בעולם הערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת