אינדונזיה: ספינת נוסעים טבעה; חשש לחיי 300 מהגרים

אסון באינדונזיה: ספינה ועליה 380 מהגרים לא חוקיים שעשו דרכם לאוסטרליה טבעה בסערה סמוך לחופי האי ג'אווה. 76 נוסעים חולצו מהמים, השאר נעדרים. הרשויות המקומיות אינן אופטימיות: "אנו שולחים שקי גופות לאזור"

ספינת מהגרים, ארכיון (רויטרס)

ספינה שעל סיפונה 380 מהגרים, רובם מאזור המזרח התיכון, טבעה סמוך לחופי האי ג'אווה באינדונזיה. לפי הרשויות המקומיות כ-76 מהנוסעים חולצו מהמים, וכ-300 נוסעים אחרים עדיין נעדרים ויש חשש כבד לחייהם.


מבדיקות ראשוניות שנערכו באזור, רוחות חזקות סדקו את סיפונה של ספינת העץ כ-90 ק"מ מקו החוף. "כוחות חילוץ והצלה החלו לסרוק את המים. שלחנו שקי גופות לאזור", אמר סארול אפירין, ראש שירותי ההצלה והחירום של מזרח האי.הוא הוסיף כי הנוסעים הם רובם מהגרים ממדינות המזרח התיכון כגון אירן ואפגניסטן.

הטלוויזיה המקומית הראתה תמונות של כמה עשרות ניצולים המומים שטופלו במרפאה מקומית בעיר טרנגלק, על חופו הדרומי של האי ג'אווה. "נראה כי הסירה הייתה עמוסה יותר מהמותר", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס עו"ד ג'ק סמית', אוסטרלי המתמחה בדיני הגירה. הוא הוסיף כי נדמה שמבריחי בני אדם ניסו להעלות כמה שיותר אנשים על האונייה למטרות רווח, שכן כל אחד מהמהגרים משלם אלפי דולרים למבריחים כדי להגיע לאוסטרליה.

הספינה הפליגה מנמל באינדונזיה ממנו יצאה ספינת מהגרים אחרת בדרכה לאוסטרליה שטבעה גם כן, מוקדם יותר השנה. מדי שנה מהגרים רבים מנסים להגיע לאוסטרליה באמצעות סירות היוצאות מאינדונזיה, בצורה בלתי חוקית. נושא ההגירה הלא חוקית הוא אחד מנושאי המחלוקת הבולטים בפוליטיקה האוסטרלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת