ארדואן זועם: ההיסטוריה של צרפת מזוהמת בדם

לאחר שבשנת 1990 יצא בצרפת חוק האוסר על הכחשת השואה, כעת מתכוונים לדון בהצעת חוק שקוראת לאסור את הכחשת שואת הארמנים. ראש הממשלה הטורקי ארדואן זועם על הצרפתים ואומר: ההיסטוריה של צרפת מזוהמת ומוכתמת בדם

ארדואן: נגיב בכל הדרכים הדיפלומטיות (AP)

מתח בין טורקיה לצרפת: ראש הממשלה הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן מבקר בחריפות את צרפת על כוונתה לאסור את הכחשת שואת הארמנים במדינה. ארדואן טוען כי על צרפת להביט היטב לעבר "ההיסטוריה המזוהמת שלה שמוכתמת בדם" וכן על מעשיה באלג'יריה וברואנדה, דברי ראש הממשלה. "נגיב בכל הדרכים הדיפלומטיות", איים ארדואן.

אתמול דווח כי טורקיה איימה להחזיר את השגריר שלה מפריז, אם הממשלה הצרפתית תאמץ חוק שמגדיר את הכחשת השואה הארמנית כפשע. היסטוריונים מעריכים כי קרוב ל-1.5 מיליון ארמנים נרצחו על ידי הטורקים כשהאימפריה העות'מאנית נפלה, אירוע שתואר במינוח "רצח עם".

ההנהגה הטורקית ובראשה ארדואן טוענת כי המינוח "רצח עם" מוטעה שכן לטענתם היו הרוגים בשני הצדדים. ב-22 בדצמבר יכריע הפרלמנט בצרפת כשידון בהצעת חוק על פיה אדם שיכחיש את הטבח יישב במאסר עד שנה ויחויב לשלם קנס של 45 אלף אירו. בשנת 1990 יצא חוק בצרפת האוסר על הכחשת השואה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו חדשות 2 בפייסבוק