אירן: "לכדנו סוכן CIA נוסף"

משרד המודיעין האירני הודיע בשעות הצהריים כי הצליח לחשוף ולעצור סוכן CIA ממוצא אירני, שפעל בניסיון לאסוף מודיעין בעבור האמריקנים. "הסוכן ממוצא אירני פעל גם באפגניסטן ובעירק", טוענים האירנים. מדובר בסוכן האמריקני ה-13 שחושפים האירנים על אדמתם בתוך חודש

"עוד סוכן נחשף". ארכיון (AP)

לוחמה פסיכולוגית או אמת לאמיתה? אירן הודיעה בשעות הצהריים כי עצרה סוכן CIA נוסף שפעל בשטחה. לטענת האירנים, מדובר באזרח אירני שפעל בעבור שירותי המודיעין האמריקניים באפגניסטן ובעירק בעבר. בשלב זה אין אישור רשמי לדיווח מגורמים אמריקניים.

משרד המודיעין האירני הודיע בשעות הצהריים על לכידתו של ה"סוכן", ה-13 במספר שנעצר בשבועות האחרונים על אדמת אירן, לטענת האירנים. "הסוכן נעצר מיד לאחר שהחל לרגל בתוך שטחי המדינה", נמסר בהודעה מטעם משרד המודיעין של הרפובליקה האסלאמית.

"עבר אימונים רגישים"

"הממשל האמריקני גיבש מזימה גדולה באמצעותה הוא מנסה לחדור לשורות המודיעין של אירן", נמסר בהודעה. "הסוכן, ממוצא אירני, שירת את יחידות המודיעין האמריקניות בצבא ארצות הברית במשימות באפגניסטן ובעירק. הוא עבר אימוני הכשרה רגישים לשם כך". לטענת משרד המודיעין האירני, ה"סוכן" נחשף מיד עם כניסתו לאירן, כאשר החל באיסוף מודיעין לטובת האמריקנים.

בחודש שעבר הודיע שר המודיעין האירני חיידר מוסלהי כי נלכדו 12 סוכני CIA, אשר פעלו בתיאום עם המוסד הישראלי וסוכנויות ביון נוספות על מנת לפגוע ביכולות הצבאיות ובתכניות הגרעין האירניות. "ארצות הברית והציונים ניסו לפגוע באירן - הן מבפנים והן מבחוץ", אמר אז פרוויז סארורי, חבר המועצה לביטחון לאומי באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו חדשות 2 בפייסבוק