דיווח: קוריאה הצפונית הסכימה להשעות את תכנית הגרעין

המדינה הענייה והמבודדת בעולם הסכימה להפסיק את תכנית העשרת האורניום - בתמורה לסיוע אמריקני ולאספקת 240 אלף טון מזון לתושבים הרעבים, כך מדווחות סוכנויות הידיעות. על פי הדיווח, הסיכום הושג אמש בין הצדדים, וקוריאה הצפונית תשוב לשיחות פיוס עם המערב

חיילים צפון קוריאנים, ארכיון (רויטרס)

הלחץ הבינלאומי עזר? קוריאה הצפונית הסכימה להשעות את תכנית העשרת האורניום שלה לצרכים צבאיים, ולשוב לשיחות בנושא הגרעין עם המערב - כך מדווחות סוכנויות הידיעות במדינה. בתמורה, על פי הדיווחים, הסכימה ארצות הברית לספק למדינה הענייה יותר מ-240 אלף טונות מזון.

גורמים דיפלומטיים שביקשו שלא להיחשף צוטטו בסוכנויות הידיעות באומרם כי ההבנות באשר למהלך הושגו במהלך פגישה שנערכה אמש בבייג'ינג בין רוברט קינג, השליח האמריקני המיוחד לענייני זכויות אדם בקוריאה הצפונית לבין רי גון, ראש המחלקה האמריקנית במשרד החוץ של קוריאה הצפונית.

"מהלך בעל כוונות רציניות"

קוריאה הצפונית דחתה לפני כשנה את הדרישה האמריקנית להתפרק מנשק גרעיני. בוושינגטון התנו את השעיית תכנית הגרעין בחידוש השיחות עם המערב. בפיונגיאנג דרשו לחדש את השיחות - ללא תנאים מוקדמים. היום כינו גורמים דיפלומטיים בוושינגטון את המהלך של קוריאה הצפונית כ"בעל כוונות רציניות".

בעקבות המהלך, צפויות ארצות הברית וקוריאה הצפונית לחדש את השיחות בבייג'ינג. על פי דיווחי סוכנויות הידיעות, השליח האמריקני המיוחד לקוריאה הצפונית ייפגש בסין עם סגן שר החוץ הקוריאני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו חדשות 2 בפייסבוק