סופת טייפון הכתה בפיליפינים: מאות הרוגים ונעדרים

לפחות 436בני אדם נהרגו ואלפים נותרו ללא קורת גג כתוצאה מסופת טייפון שהכתה ביממה האחרונה בדרום הפיליפינים. 25 מ"מ של גשם ירדו בכל שעה, הנהרות עלו על גדותיהם - וכפרים שלמים נמחקו. הרשויות מעריכות: מניין ההרוגים והנעדרים ימשיך לעלות

אסון בפיליפינים. ארכיון (AP)

אסון כבד בפיליפינים: לפחות 436 בני אדם נהרגו ומאות מוגדרים נעדרים בסופת טייפון קשה שפקדה את דרום המדינה. על פי דיווחי סוכנויות הידיעות, עיירות וכפרים שלמים הוחרבו לחלוטין כתוצאה מהסערה. כוחות החילוץ פועלים בתנאי מזג אוויר קשים בניסיון לאתר ניצולים. ההערכות הן כי מניין ההרוגים ימשיך לעלות.

הסופה הטרופית "וואשי" פוקדת את דרום הפיליפינים ביומיים האחרונים, והיא שגרמה לממטרים הכבדים ולמזג האוויר הסוער. על פי שירותי החזאות הבינלאומיים, ביממה האחרונה ירדו בדרום המדינה גשמים עזים, שהמטירו בין 10 ל-25 מ"מ של גשם מדי שעה. "הנהרות עלו בתוך שעות על גדותיהם - ושטפו מבנים שלמים", אמר הבוקר ראש סוכנות החילוץ הלאומית, בניטו ראמוס.

מאות מחפשים מקלט

מזג האוויר הסוער גרם לאלפי בני אדם להישאר בבתיהם - שחלקם פשוט הוצפו לחלוטין. עוד מדווח כי מאות בני אדם שנמלטו מבתיהם מחפשים מקלט מהסערה שממשיכה לפקוד את המדינה. בשלב זה הרשויות המקומיות מחפשות פתרונות זמניים עד לחלוף הסערה.

רק בחודש ספטמבר נהרגו יותר ממאה בני אדם בצפון הפיליפינים, כתוצאה מסופות טייפון שפקדו את האזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו חדשות 2 בפייסבוק