רוסיה: נתפס חומר רדיואקטיבי בדרך לאירן

בתוך מטען של נוסע שהיה בדרכו מרוסיה לטהרן, איתרו אנשי המכס במוסקבה חומר רדיואקטיבי מסוכן מסוג נתרן 22. כך דווח בהצהרה רוסית. הרשויות בדקו את החומר, שלפי הדיווח "ניתן להגיע אליו רק כתוצאה מפעולת כור גרעיני"

מזוודה חשודה. ארכיון (רויטרס)

שירותי המכס ברוסיה הודיעו היום על תפיסה של חומר רדיואקטיבי בתוך מטענו של נוסע - בדרכו לטהרן. כך מדווחת סוכנות הידיעות "רויטרס".

אנשי המכס איתרו את החומר המסוכן בשדה התעופה הבינלאומי שרמטייבו במוסקבה.

בהצהרה מטעם המכס הרוסי נמסר כי בדיקות הראו שמדובר באיזוטופ של חומר רדיואקטיבי שניתן להגיע אליו "רק כתוצאה מפעולת כור גרעיני", כך לפי הדיווח.

החומר, מסוג נתרן 22, הפעיל את האזעקה במערכת בקרת הקרינה בשדה התעופה. חיפוש במטען הוביל לגילוי 18 פיסות מתכת, ארוזות בנפרד במיכלי פלדה.

אתמול הכריזו בצה"ל על הקמת "מפקדת עומק"

השיח אודות תקיפה אפשרית באירן והמשך התחמושתה הגרעין עשו את שלהם, ובצה"ל הכריזו אמש על הקמת "מפקדת עומק" - שאנשיה יהיו אמונים על תכנון פעולות ומשימות שונות בייעדים ארוכי טווח המרוחקים מגבולות ישראל. מי שמונה לעמוד בראש המפקדה הוא אלוף (מיל') שי אביטל - שישוב ללבוש מדים. הוא ואנשיו יעסקו, בין היתר, בפעולות שונות הנוגעות לרפובליקה האיסלאמית ובהברחות הנשק משטחה אל רצועת עזה ודרום לבנון.

תפקידה העיקרי של המפקדה החדשה יהיה בכך שאנשיה יפעילו יחידות שונות שיישלחו למשימות ביעדים מרוחקים. ההכרזה על הקמתה באה לאחר עבודה מאומצת שנמשכה כמה חודשים - שבסופה הורה הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, על יציאתה של התכנית לדרך. בשורות היחידה החדשה צפויים לשרת כ-100 קצינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו חדשות 2 בפייסבוק