הודו: הכירו את האישה הקטנה בעולם

זה היה ברור במשך שנים, אך עד שלא חגגה את יום הולדתה ה-18, לא היה לזה אישור רשמי. עכשיו, ג'יוטה אמגה ההודית חוגגת כפליים - גם את יום ההולדת וגם את ההכרה הרשמית בעובדה שהיא האישה הקטנה בעולם, וכל זה מגובה של 59 ס"מ בלבד. "בשנה הבאה אני מצלמת גם שני סרטים בבוליווד", אמרת אמגה שהפכה בין לילה למפורסמת

אמגה חוגגת את יום הולדתה ה-18 (חדשות 2)

שנים רבות היא חיכתה לרגע הזה, ועכשיו לאחר שחגגה את יום הולדתה ה-18 אפשר להכריז באופן רשמי - ג'יוטה אמגה ההודית היא האישה הקטנה ביותר בעולם. גובהה של אמגה: 59 סנטימטרים בלבד.

אמגה, הסובלת ממחלה התפתחותית נדירה, הצליחה לעקוף את ברידג'ט ג'ורדן האמריקנית ה"מתנשאת" לגובה של 67 ס"מ. לאחר שהוכרה באופן רשמי על ידי ספר השיאים של גינס, אמרה אמגה לכלי התקשורת הרבים שהגיעו לסקר את השיא החדש: "חיכיתי לאישור הרשמי זמן רב, אני מאוד מתרגשת".

המחלה הנדירה ממנה סובלת אמגה גרמה לה להפסיק לגבוה כבר במהלך שנת חייה הראשונה, וגורמת לחולשה ונרפות בעצמותיה. אבל זה לא מה שמונע ממנה להוריד את החיוך מעל פניה וכמובן את היציאה למסעות קניית בגדים כמו כל בת-עשרה. "אני עומדת להשתתף בשני סרטים בבוליווד בשנה הבאה", סיפרה אמגה, "עכשיו אני רק רוצה לשמח אנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת