התקדמות בחקירת היעלמות מדלן הקטנה?

ארבע שנים לאחר שנעלמה מבית הקייט של הוריה בפורטוגל, חוקרים פרטיים ספרדיים שניסו להתחקות אחר עקבותיה של מדלן מקאן בת ה-8, טוענים כי יש בידם לפחות שמונה כיווני חקירה רלוונטיים שעשויים לסייע במציאתה

מדלן מקאן , האם היא עדיין בחיים? (חדשות 2)

האם מידע חדש יביא למציאת הילדה מדלן מקאן? בלשים בבריטניה אשר עוסקים בחקירת המקרה, קיבלו מידע חדש שמספק שמונה "כיווני חקירה חשובים" מחוקרים פרטיים שפועלים בעניין הפרשה המסתורית בספרד.

מדלן הייתה בת 4 כשאבדה מבית הקייט של הוריה בפאריה דה לוס בפורטוגל בחודש מאי 2007. בעת היעלמותה, סעדו הוריה קייט וגארי בביתם של שכנים. ארבעה חודשים לאחר ההיעלמות, שכרו הוריה את שירותיה של סוכנות החקירות הפרטית "מטאדו 3" בברצלונה.

בימים האחרונים קיבלו לידיהם החוקרים הבריטים, 30 קופסאות המאגדות את כל המסמכים שאספו החוקרים הספרדים בנושא, וכעת הם צפויים להמשיך לבדם בחקירה. המסמכים שהועברו, עשויים לספק להם כיווני חקירה חדשים שיסייעו לאתר את עקבותיה של מדלן שאמורה להיות היום כבר בת 8.

"לאורך כל הדרך חיפשנו ילדה חיה"

פראנסיוס מארקו פרננדז, אחד החוקרים הספרדים שעסקו במקרה, אמר הבוקר לטלוויזיה המקומית כי הוא מאוכזב מחוסר היכולת של המשטרה הפורטוגזית לפעול בהתאם לממצאים, וציין כי היא "מתנהלת בדרכים פוליטיות שאינן אמינות".

כשהבלש הספרדי נשאל אם הוא חושב שהילדה עדיין בחיים, הוא ציין כי "לאורך כל הדרך חיפשנו ילדה חיה, ואני עדיין מאוד מקווה עבור ההורים שימצאו אותה בחיים". "אני אב בעצמי, לאבד ילד ולא לדעת היכן הוא נמצא, זה הדבר הכי קשה בעולם", הוסיף פרננדז.

בני משפחת מקאן החליטו שלא להגיב על הממצאים החדשים או על טענות החוקרים הספרדים, כל עוד נמשכת החקירה. בעבר, הגיעו לידי ההורים ידיעות מתושבי פורטוגל, מרוקו, בלגיה, צרפת ואפילו מהודו, שטענו כי ראו את מדלן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת