שוודיה: ילד בן 10 חנק למוות ילד בן 4 עם חבל קפיצה

במשך חודשיים חקרו השוטרים במחוז קרוננברג בדרום שוודיה את נסיבות מותו של פעוט בן 4 בשם טקסס. רק אחרי ש-35 שוטרים תשאלו 65 ילדים, הודה לבסוף אחד מהם, בן 10, כי חנק אותו למוות באמצעות חבל קפיצה. בשוודיה אין אחריות פלילית מתחת לגיל 15, ולכן יועבר הילד לטיפול שירותי הרווחה

נרות ופרחים בזירת הרצח בשוודיה (רויטרס)

רצח מחריד בשוודיה: ילד כבן 10 הודה כי רצח פעוט בן 4 באמצעות חבל קפיצה לאחר ויכוח ביניהם. השוטרים סיפרו כי הילד הודה במעשה רק 59 יום אחרי שקרה.

הפרשה החמורה התרחשה ב-16 באוקטובר בכפר ליונגבי, כשהפעוט נעלם מחצר המשחקים שמחוץ למתחם המגורים בו גר. המשטרה המקומית דיווחה כי טקסס בן ה-4 התווכח עם מספר ילדים בחצר, שרדפו אחריו אל מחוצה לה. גופתו אותרה מספר שעות לאחר מכן, ביער הסמוך. יותר מ-35 שוטרים חקרו את המקרה ויותר מ-65 ילדים, בגילאי 5 עד 15, תושאלו.

"הקושי בחקירה הזו היה שהראיות לאירוע היו בידי הילדים", אמרה החוקרת הראשית איבון רודינסון לרשת החדשות הבריטית סקיי ניוז, "וזהו מצב מסובך להתמודד עמו". הרוצח בן ה-10 סומן כבר בתחילת החקירה כחשוד אפשרי, אך רק לאחר כחודשיים הודה במעשה.

ראש מחלק המודיעין במחוז קרוננברג בו אירע הרצח, רוברט לואפל, סיפר: "הילד אמר לנו מה הוא עשה וכיצד עשה זו, וזהו וידוי. מבחינתי, הפשע הזה פתור". מפקד משטרת המחוז אנדרס קיירסגארד הוסיף: "אני מקווה שכעת, כשהפשע פוענח, זה יעזור לכל מי שמעורב בדרך זו או אחרת באירוע הטראגי הזה להתקדם בחייו.

על פי החוק השוודי, לא קיימת אחריות פלילית לילדים מתחת לגיל 15. לכן, הרוצח בן ה-10 יטופל על ידי שירותי הרווחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת