הודו: 126 בני אדם מתו מאלכוהול מזוייף

פועלים קשי יום בהודו נוהגים לעיתים לשתות אלכוהול ממזקקות פיראטיות, המוכרות את המשקה בשליש מחיר. אולם, 162 מהם שילמו את המחיר הגבוה ביותר - ואיבדו את חייהם. מושל המדינה בה קרה האירוע הכריז מלחמת חורמה על האלכוהול הפיראטי אך הדגיש - "זוהי גם בעיה חברתית"

קרובי ההרוגים מהאלכוהול המורעל (AP)

אצווה מורעלת של אלכוהול מתוצרת פיראטית הובילה למותם של לפחות 126 בני אדם, ופגעה בעשרות נוספים, בכפרים הסמוכים לעיר כלכותה שבהודו. פועלים בני המעמד הנמוך החלו לחלות מאז אמש, אחרי ששתו מהאלכוהול שהיה מהול ברעלן מתאנול.

תושב הכפר אנוואר חסן מולא, שנאלץ לקחת שישה מבני כפרו לבית החולים, אמר לרשת החדשות המקומית: "זה דבר כל כך עצוב. למה המשטרה לא נלחמת בזה? אני לא מבין. איזה כיוון חקירה יש להם?".

במקביל, המשטרה המקומית עצרה ארבעה חשודים בגין מעורבות בחלוקת האלכוהול שהכיל את הרעלן. במתאנול נעשה שימוש בדרך כלל כדלק, ממיס דבק או נוזל למניעת קיפאון.

במהלך היממה האחרונה נסק מספר ההרוגים ל-126 ועשרות נוספים אושפזו. מושל מדינת בנגל המערבית הבטיח כי יכה ביצרני האלכוהול הפיראטי ביד קשה: "אני מתכוון לנקוט בפעולות קשות נגד אלו המייצרים ומוכרים אלכוהול לא חוקי", אמר והוסיף: "אך זוהי גם בעיה חברתית ויש לטפל בה בהתאם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת