לראשונה: פוטין עונה למפגינים שמחו על זיוף הבחירות

ראש ממשלת רוסיה, שנחשב למועמד הבולט לנשיאות, מגיב לראשונה לטענות המפגינים על זיוף הבחירות: לדברי פוטין, הבחירות האחרונות משקפות את רצון האומה הרוסית והוא לא מתכוון לערוך אותן מחדש. פוטין שב והפנה ביקורת לוושינגטון וטען שארה"ב מחפשת "צמיתים ולא בני ברית".

ראש ממשלת רוסיה בדרך לנשיאות (רויטרס)

ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין פוסל היום טענות מצד גורמים באופוזיציה שטוענים לזיופים ואי סדרים במהלך הבחירות: מי שצפוי להיבחר לתפקיד הנשיא בחודש מרץ הקרוב, אומר שתוצאות הבחירות ל"דומה", לפרלמנט הרוסי, משקפות את רצונו של העם הרוסי. "לדעתי, תוצאות הבחירות משקפות ללא ספק את דעת האומה", הצהיר פוטין.

פוטין בן ה-59 התייחס להאשמות לראשונה מאז פרוץ ההפגנות. הוא אמר את הדברים במהלך שידור טלוויזיה שמתקיים אחת לשנה, במהלכו ניתן להציג שאלות לראש הממשלה. פוטין, שנמצא בעיצומו של הקמפיין לנשיאות, אמר שהוא מוכן לקבל את ההפגנות ברוסיה, שנחשבות לקשות ביותר מאז נפילת הגוש הקומוניסטי, "כל עוד הן נערכות על פי חוק".

רוב זעום, אבל מספק

פוטין העומד בראש מפלגת "רוסיה המאוחדת" אמר עוד שלא יישמע לדרישות המפגינים והאופוזיציה לבטל את תוצאות הבחירות מדצמבר האחרון, אבל הצהיר שהוא מוכן ומתכוון להציב מצלמות בתחנות ההצבעה במהלך הבחירות שיערכו לנשיאות בעוד כשלושה חודשים.

בסוף השיחה ההמונית שניהל בטלוויזיה, פוטין שוב העביר ביקורת על מדיניות ארצות הברית ואמר שוושינגטון מחפשת "צמיתים ולא בני ברית" הוא גם אישר שהאיש שיתמנה לתפקיד ראש הממשלה כשהוא יהיה נשיא -יהיה הנשיא הנוכחי - דימטרי מדבדב   

המפגינים, מצדם, לא מסתפקים בהבטחות לעתיד, ונחושים להמשיך ולהפגין בערים הגדולות של רוסיה במחאה על זיוף הבחירות שהבטיחו למפלגתו של פוטין רוב זעום בפרלמנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת