אירן: נהרסה כיכר "מגן דוד" בטהרן

לפני שנה וחצי, להפתעת רבים, הוצבה כיפה ועליה סמלי "מגן דוד" בלב לבה של בירת הרפובליקה האירנית - במקום אנדרטה לזכרו של ח'ומייני. היום היא נופצה ונהרסה כליל, "בגלל הסממנים המזוהים עם המשטר הציוני". כך זה נראה

כיכר "מגן דוד" ההרוסה (חדשות 2)

נמשכת מדיניות ההתנכלות לסממנים יהודיים באירן: כלי תקשורת אלקטרוניים ברפובליקה האסלאמית מדווחים הערב כי "כיפת מגן דוד" שהוצבה בכיכר המרכזית בבירה טהרן רק בשנה שעברה - נהרסה בהוראת השלטונות. בתמונות שפורסמו בכלי התקשורת האירניים ניכר ההרס בכיפה, כשרק מסגרת העיצוב עליה מעידה על קיומם של סמלי המגן דוד - אך לא יותר מזה.

"היו בה סממנים המזוהים עם המשטר הציוני", דווח באירן. על פי הדיווחים עובדי עיריית טהרן הם שהרסו את הכיפה, שהוצבה להפתעת רבים במקום כל כך מרכזי בבירה בחודש אוגוסט בשנה שעברה - במקום אנדרטה של הוגה ומנהיג המהפכה האסלאמית, האייתולה ח'ומייני. כעת לא ידוע האם תשופץ הכיכר, או שתיהרס לחלוטין.

אין זו הפעם הראשונה בשנים האחרונות שמוזכרים אתרי מורשת יהודיים הנמצאים באירן, ואשר עלולים להימצא תחת סכנה מחשש לפגיעה של משטר האייתולות. רק בשנה שעברה איימו מאות סטודנטים במדינה לפגוע בקבר אסתר המלכה ומדרכי היהודי הממוקמים במערב אירן - באם תמשיך ישראל בעבודות הארכיאולוגיות במסגד אל-אקצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת