שני מטיילים ישראלים נעדרים בבוליביה

כוחות חילוץ מתוגברים יצאו אל הג'ונגלים באזור לה-פאס בניסיון לאתר שני תרמילאים בשנות ה-20 לחייהם שיצאו לטייל במקום ומאז החודש שעבר לא יצרו קשר עם משפחותיהם. שבוע של סריקות לא העלה דבר

חיפושים אחר תרמילאים. ארכיון (רויטרס)

שני מטיילים ישראלים נעדרים זה כמה ימים בג'ונגל בבוליביה. מדובר בשני חברים, יוצאי יחידות קרביות ממרכז הארץ, בשנות ה-20 לחייהם - שיצאו בסוף החודש שעבר ל"טרק" ומאז ניתק עמם הקשר. צוותי חילוץ פרטיים הגיעו למקום לפני כשבוע ומאז עורכים אחריהם חיפושים - עד כה, ללא הועיל. למשרד החוץ נמסר עדכון על פרטי האירוע.

בני משפחותיהם של התרמילאים הם שהפעילו את צוותי חברת "סיטל", המספקת שירותי חילוץ למבוטחי "כלל". מנכ"ל "סיטל", ישראל ישי, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "שני הצעירים נמצאים באזור של ג'ונגלים שמרוחק כ-250 קילומטרים מצפון-מזרח ללה-פאס. הם נכנסו לשם בין 21-22 בנובמבר. צריך להדגיש שהטיולים שם מאופיינים בכך שהם נמשכים זמן רב, בשל תנאי השטח הקשים".

ישי הסביר כי מבנה האזור עלול היה להקשות על השניים להמשיך במסלולם: "באופן כללי, הג'ונגלים באזור הזה לא נחשבים מסוכנים - אבל יורד שם גשם כמעט בלי הפסקה ויש צוקים רבים שיכולים לגרום להם 'להיתקע' שם".

הלילה, בשל העובדה שבמשך שבוע לא הצליחו הסריקות אחר המטיילים להעלות דבר, ייצאו מהארץ כוחות תגבור לצוותי החיפוש כדי להגביר את המאמצים לאתרם. "אנחנו פועלים לפי המודיעין הבסיסי שיש לנו - שהוא המסלול שהם תכננו והעבירו למשפחות לפני שיצאו לדרך. תוך כדי פגשנו מקומיים שהבחינו בהם והצליחו לסייע לנו להתחקות אחרי המסלול שלהם".

תרחישים שונים שהיו יכולים להביא לעצירת התקדמותם של הישראלים בהמשך מסעם, לדברי ישי, הם "מצב שאחד מהם שבר רגל וצריך לחלץ אותו. היו בעבר מקרים כאלה, ולכן - מכיוון שאין באזור שום תשתית של תקשורת, ייתכן שהם פשוט מחכים שמישהו יגיע אליהם".

ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי "האירוע ידוע לנו ואנו מסייעים לחברות לחברות הביטוח בשגרירות בפרו בחיפושים אחריהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת