בריטניה: חפרו בגינה ומצאו עצם של דינוזאור

אזרחים בריטיים שעבדו בגינתם נדהמו לגלות בין שורשי העצים ממצא לא מזוהה. הם העבירו אותו לבדיקה במוזיאון המקומי, שם התברר כי מדובר חלק מגופו של בעל החיים הענק הקדום. גילו מוערך ב-130 מיליון שנים

דינוזאור. ארכיון

העיר סנדרלנד שבצפון-מזרח אנגליה מוכרת בעיקר בזכות קבוצת הכדורגל שלה, אבל תגלית יוצאת דופן שנחשפה בה מעידה על כך שהמקום היה ידוע כבר לפני שנים רבות. בגינה שבעיר אותרה עצם של דינוזאור שגילה מוערך ב-130 מיליון שנים.

העצם, שמשתייכת לדינוזאור מסוג איגואנודון, אותרה על ידי תושבים שחפרו בין שורשי העצים בגינה שלהם. מגלי הממצא העדיפו לשמור על אנונימיות והעבירו את העצם למוזיאון סנדרלנד כדי שהחוקרים שם ייקבעו את גילה. מנהל המוזיאון, גו קנינגהם, הגדיר את העצם "תגלית מדהימה". אמר שזה היה "מדהים לגלות".

מומחית הגאולוגיה של המוזיאון, סילביה המפרי, סברה כי איתור העצם מהווה תעלומה. "לא ברור איך הגיעו עצמות של דינוזאור לאזור הזה, שנוצר בתקופה מאוחרת בהרבה מאז הוא חי".

בשל כך, ההערכה הרווחת היא כי ייתכן שהעצם עשתה דרכה לסנדרלנד על גבי קרחונים נודדים או על ידי ציידי מאובנים קדומים, שאיתרו אותה תחילה בחופו הדרומי של האי הבריטי - שם כבר נמצאו בעבר ממצאים מסוג זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת