מבוכה לארה"ב: מל"ט אמריקני נוסף התרסק באיי סיישל

מהלומה נוספת לחיל האוויר האמריקני, כשבועיים בלבד אחרי שהמל"ט החמקן נפל לידי אירן. מטוס ללא טייס שלא היה מצויד בנשק התרסק בשל כשל טכני בנמל התעופה הבינלאומי של איי סיישל באוקיינוס ההודי. איש לא נפגע

מל"ט. עוד אחד נפל (חדשות 2)

פחות משבועיים אחרי המכה שספגה ארצות הברית, עם הפלת המל"ט של צבאה בשלמותו על ידי משמרות המהפכה והעברתו לידי כוחות הביטחון של אירן, נאלץ חיל האוויר האמריקני להתמודד עם אירוע דומה: כלי טיס לא מאויש נוסף התרסק אחר הצהריים באיי סיישל שבאוקיינוס ההודי.

האירוע התרחש בנמל התעופה הבינלאומי של איי סיישל. בהודעת מטעם שגרירות ארצות הברית במאוריציוס נמסר כי על המל"ט, מדגם MQ-9, "לא הורכב נשק וכן לא דווח על נפגעים בתקרית".

ברשות התעופה האזרחית של איי סיישל מסרו כי כלי הטיס הבלתי מאויש של צבא ארצות הברית עסק, בעת ההתרסקות, בטיסה שגרתית - וכי התרסקותו נגרמה בשל תקלה טכנית.

אחמדינג'אד: הצלחנו להפעיל את המל"ט האמריקני

במקביל, ממשיך נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד לזרות מלח על פצעי האמריקנים. מנהיג הרפובליקה האיסלאמית, המבקר בוונצואלה, אמר בריאיון לערוץ טלוויזיה מקומי כי אנשי משמרות המהפכה הצליחו להשיג שליטה על המל"ט שנפל לידיהם.

"האנשים שלנו הצליחו להפעיל את מטוס הריגול", אמר אחמדינג'אד והוסיף: "מהניתוח שערכנו עלה ללא שמץ של ספק כי מי ששלט בכלי הטיס הזה עסק בריגול. בכל מקרה, לאירן יש מערכות מתקדמות בין כה וכה, בדומה למטוס הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת