ארבעה הרוגים בפיגוע טרור בבלגיה

פיגוע בבלגיה: חמושים השליכו רימוני יד ופתחו באש חיה לעבר אוטובוס נוסעים בעיר ליאז'. כוחות הביטחון המקומיים דיווחו על עשרות פצועים, מהם גם נפגעים שדרגת פציעתם מוגדרת קשה וכן ילד הנתון לסכנת חיים. הכדורגלן הישראלי מאור בוזגלו לחדשות 2: "זה הפיגוע הראשון בליאז', ואני מאוד מקווה שגם האחרון"

ארבעה בני אדם נהרגו בפיגוע טרור שהתרחש בעיר ליאז' שבבלגיה. כלי התקשורת המקומיים דיווחו על עשרות פצועים בתקרית שהתרחשה כשקבוצת חמושים השליכה כמה רימונים ופתחה באש חיה לעבר אוטובוס נוסעים שנסע במרכזה של העיר.

ליאז' ממוקמת כ-90 קילומטרים ממזרח לבירת בלגיה, בריסל. האירוע התרחש בכיכר מרכזית בעיר, סמוך מאוד לבית המשפט שם - שגם הוא נפגע בתקרית.

התובע הכללי של האזור סיפר כי בין הפצועים, מוגדר מצבם של שבעה קשה - אחד מהם הוא ילד שנתון לסכנת חיים.

הכדורגלן הישראלי מאור בוזגלו, לשעבר שחקן מכבי תל אביב, סיפר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט על המראות בליאז' - עיר מגוריו הנוכחית. "הכל כאן מלא בשוטרים. יש מסוקים באוויר", אמר בוזגלו. "בדיוק פתחתי את הטלוויזיה ואמרו שהיו כמה בחורים שיצאו למרכז העיר, שלפו רימונים והיו פיצוצים גדולים מאוד".

בוזגלו סיפר כי הדיווחים האחרונים בבלגיה מצביעים על כך שאחד ממבצעי הפיגוע התאבד במהלך המרדף אחריו. "המצוד אחריהם עדיין לא נגמר. חסמו את מרכז העיר וכשחזרתי הביתה אמרו לי לא לעבור שם. הכל שם מלא במחסומים אז הייתי צריך למוא דרך אחרת", הוא סיפר.

על התחושות במקום הוא סיפר: "יש בהלה. כולם רצים ולא יודעים מה לעשות. בליאז' זה הפיגוע הראשון ואני מאוד מקווה שגם האחרון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת