נשיא אירן "מודה" לאובמה על המל"ט

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד התייחס הלילה לראשונה למל"ט האמריקני שהופל באירן ו"הודה" לנשיא ארה"ב: "המדענים שלנו מנתחים את המערכות שעל המל"ט ולומדים אותן", אמר בריאיון לטלוויזיה בוונצואלה. הנשיא האירני ביטל לחלוטין את דוח סבא"א בנוגע לכוונת מדינתו לפתח נשק גרעיני והודה לנשיא צ'אבס על פעילותו נגד ארה"ב

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד הופיע הלילה בריאיון בערוץ הטלוויזיה הלאומי של ונצואלה, בו הבהיר את עמדותיו בנוגע למל"ט האמריקני שהגיע לידי כוחות הביטחון בארצו. הנשיא האירני גם דאג לנצל את הבמה כדי לבטל את דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית  (סבא"א) בנוגע למאמציה של אירן לפתח נשק גרעיני.

הראיון לטלוויזיה בוונצואלה נערך כשבוושינגטון דנים בסנקציות חדשות נגד טהרן, ובייחוד נגד הבנק המרכזי של אירן. "אנו לא מודאגים מהסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, יש להם נקודת מוצא אנטי-אירנית. לדוח אין שום ערך משפטי וגם הנהלת סבא"א יודעת שהדוח הוא פוליטי", אמר אחמדינג'אד.

הנשיא האירני הזכיר לראשונה את מל"ט הריגול האמריקני שהופל בשטחה של אירן. "אמריקה הצפונית בטוב ליבה, החליטה לתת לנו את מטוס הריגול שלהם. כרגע אנחנו מחזיקים במטוס הריגול הזה והמדענים שלנו ינתחו וילמדו את מערכות המטוס. יתרה מכך, המערכות של אירן כה מתקדמות - כמו המערכות של המטוס הזה", ציין הנשיא האירני בגאווה.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה אמר שהממשל האמריקני ביקש להחזיר את המטוס, אבל הדגיש שאובדן המטוס לא מסכן את ביטחונה הלאומי של ארצות הברית. לצד המתקפה נגד המערב, אחמדינג'אד הכריז על ברית איתנה עם ונצואלה ועם הנשיא הוגו צ'אבס בפרט, וציין את הערכתו לאיש שמעז לעמוד מול ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת