המיליארדר שינסה לנצח את פוטין

אחד מחמשת האנשים העשירים ביותר ברוסיה, מיכאיל פרוחורוב, הודיע היום כי יתמודד מול ולדימיר פוטין בבחירות הקרובות לנשיאות במרץ. הונו של פרוחורוב נאמד בכ-18 מיליארד דולר ובין היתר הוא בעליה של קבוצת הכדורסל "ניו ג'רזי נטס". היום הוא אמר כי הוא תומך בעמדות המפגינים והצהיר: "החברה מתעוררת"

אחד מהטייקונים העשירים ביותר רוסיה, מיכאיל פרוחורוב בן ה-46, הודיע היום כי יתמודד לנשיאות רוסיה מול ראש הממשלה הנוכחי ולדימיר פוטין. פרוחורוב עלול להוות אתגר לפוטין בבחירות לנשיאות שיתקיימו בחודש מרץ 2012, זאת לאור המחאות הגדולות ברוסיה נגד פוטין והטענות בדבר הונאה בבחירות האחרונות לפרלמנט.

פרוחורוב מוגדר כאחד מחמשת האנשים העשירים ברוסיה, ואת רוב הונו עשה בתעשיית הפלדה. הוא הבעלים של קבוצת ה-NBA ניו ג'רזי נטס ולשעבר הספונסר של צסק"א מוסקבה. המגזין "פורבס" העריך את שוויו לאחרונה בכ-18 מיליארד דולר.

"החברה מתעוררת", אמר פורחורוב היום במסיבת עיתונאים שכינס במוסקבה. "אני מסכים עם חלק מהאמירות שנכתבו על שלטים בהפגנות האחרונות". מסתמן כי המתמודד החדש נשען על קולות הבוחרים שבחרו לצאת לרחובות המדינה בשבועות האחרונים. האם זה יספיק לו בשביל לנצח את פוטין והמנגנון המשומן שלו? ספק גדול.

עשרות אלפי רוסים ברחובות

בבחירות האחרונות שנערכו לפרלמנט הרוסי קיבלה מפלגתם של הנשיא מדבדב וראש הממשלה פוטין, "רוסיה המאוחדת", כחמישים אחוז מהקולות, ירידה משמעותית מהבחירות הקודמות בהן זכתה ב-64% מקולות הבוחרים.

שלשום יצאו לרחובות מוסקבה קרוב ל-25 אלף מפגינים שקראו לבטל תוצאות הבחירות. ההפגנה, הנחשבת לגדולה ביותר ב-20 השנים האחרונות, מביאה לשיא את גל המחאה שנמשך כל השבוע ובו נעצרו מאות פעילי אופוזיציה. המפגינים במדינה מתנגדים למהלך אותו מוביל ראש הממשלה פוטין, לפיו אם ייבחר לנשיאות המדינה בבחירות הקרובות, יוכל להישאר בתפקיד לשלוש כהונות רצופות, כל אחת בת ארבע שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת