הילד שישן 19 שעות ביום בגלל חיסון נגד שפעת

חיסון נגד שפעת חזירים שניתן לג'וש הדפילד בן ה-6 מבריטניה גורם לו להתקפי שינה חמורים. הוא ישן במשך יותר מ-19 שעות בכל יום, גם באמצע הליכה. בביה"ס שבו הוא לומד כבר ערוכים לתופעה והקצו לו פינת שינה. אמו של ג'וש מקווה שהחיסון ייצא משימוש ומספרת: "הוא לעולם לא ישוב להיות הילד השמח שהיה לפני"

ג'וש בן ה-6. לא מפסיק לישון (פייסבוק)

רוב ההורים שמחים כשהילד שלהם ישן טוב, אבל במקרה של ג'וש הדפילד בן ה-6 - הם היו שמחים לראות אותו ער הרבה יותר, זאת לאחר שחיסון שקיבל נגד שפעת החזירים גרם לו למצב רפואי נדיר.

שלושה שבועות בלבד אחרי לאחר שקיבל את החיסון "פנדמריקס", לקה ג'וש הקטן בריפיון שרירים קיצוני שגורם לו לישון במשך יותר מ-19 שעות ביממה. ההשפעה הייתה כל כך חמורה, עד שגרמה לו להירדם בכל חמש דקות, אפילו כשהיה באמצע הליכה. בנוסף לדחיפות שבה הוא חש צורך לישון, הוא גם סבל מהתקפים בכל פעם שצחק יותר מדי.

בבית הספר הקצו לו "פינת שינה"

היום, שנתיים אחרי החיסון, אמו קרוליין מספרת שהוא עדיין סובל מהשפעות החומר שהוחדר לגופו. "הוא מתעורר לפחות ארבע פעמים במהלך כל לילה, כי יש לו סיוטים", סיפרה בריאיון ל"דיילי מייל". "בעבר נהגו לשלוח אותו הביתה מהגן בכל פעם שנרדם, אבל כעת מקצים לו פינה בכיתה שבה הוא יכול לנוח בכל פעם שהוא חש צורך בכך".

בנוסף, אמו מספרת שכדי להתגבר על השפעות החיסון ג'וש מטופל היום בריטלין ובתרופות נגד דיכאון, אבל עם כל הטיפול שיקבל, "נראה שהוא לעולם לא ישוב להיות הילד השמח שהיה לפני החיסון", לדבריה.

מחקרים קודמים הראו קשר בין התופעות שפקדו את ג'וש הקטן לבין ילדים אחרים שקיבלו את החיסון, וביולי האחרון הוחלט ברשות התרופות האירופאית להמליץ שלא לתת את החיסון למטופלים מתחת לגיל 20. הוריו של ג'וש מקווים, לאחר חשיפת הסיפור, שהגורמים שאחראים על בריאות הציבור יפעלו ביתר זהירות לפני שהם מתירים שיווק של חיסון לילדים.

חיסון ה"פנדמריקס" לא נמצא בשימוש בישראל, בעקבות אוצן המלצות של רשות התרופות האירופאית. החיסון שהותר לשימוש על ידי משרד הבריאות דומה בהרכבו לחיסון שניתן נגד שפעת עונתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת