דיווח: שוב, נעל נזרקה על אחמדינג'אד

גבר שאיבד לאחרונה את עבודתו במפעל טקסטיל בעיר בה ביקר היום נשיא אירן - השליך לעברו היום נעל בזעם, כך לפי דיווח נדיר באתר חדשות אירני. ככל הנראה, הנעל פספסה את הנשיא אך העלבון נשאר

מחמוד אחמדינג'אד. שוב, נעל (רויטרס)

אתר חדשות אירני מדווח היום כי גבר מובטל השליך היום נעל, שוב, על נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד. זאת, ככל הנראה במחאה על כך שלא קיבל את קצבת האבטלה שלו.

הדיווח באתר הוא דוגמה לדיווח יוצא דופן בתקשורת האירנית על השפלה לכאורה שספג הנשיא. האתר נחשב למקורב למתנגדיו של אחמדינג'אד. משליך הנעל, לפי הדיווח, הוא עובד מפעל טקסטיל שפוטר בעיר הצפונית סארי, בה ביקר היום הנשיא.

הנעל ככל הנראה פספסה את אחמדינג'אד, והגבר צעק לעברו קריאות נגד הממשלה.

"ספג" נעל גם ב-2009

במהלך ביקור בעיר אורמיה בחודש מרץ 2009, השליך אחד הנוכחים נעל וכובע לעברו של הנשיא האירני, בזמן שנופף להמונים מתוך מכוניתו, בעלת גג נפתח. אנשי הביטחון מיד הסתערו על הקהל במטרה לאתר את העבריין הפוחז, אך ללא הצלחה.

כלי התקשורת הרשמיים באירן נמנעו, כמובן, מלהזכיר את האירוע המביך, אבל ברחבי הרשת הוא הפך במהרה לאחד הנושאים החמים ביותר. אולם בלוגרים שתומכים בנשיא המקומי דחו את הדיווחים בטענה שהם "שמועות שהפיצו המתנגדים למהפכה".

על פי הדיווחים, תקרית המחאה פרצה במהלך מהומה, לאחר שמכונית של בשיירה הנשיאותית פגעה בקשיש מקומי שניסה למסור מכתב לנשיא. הקהל שהיה במקום התפרץ בזעם לעבר הנהג, שסירב לעצור ולהושיט עזרה לזקן לפצוע.

עבור אחמדינג'אד לא הייתה זו הפעם הראשונה בה הצליח לחמוק מעצם מעופף. הנשיא האירני כבר תרגל את הרפלקסים שלו לאחר שבמהלך הפגנת סטודנטים סוערת בטהרן עוד ב-2007, כשהשליך לעברו אחד מהנוכחים הזועמים במקום את נעליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת