7 הרוגים בפיצוץ במפעל מתכת באירן

סוכנות הידיעות האירנית הרשמית IRNA מדווחת היום כי בפיצוץ מסתורי שאירע אמש במפעל במחוז יאזד, נהרגו 7 בני אדם ונפצעו 12. לדבריו, בין ההרוגים גם אזרחים זרים. "אנו בודקים לעומק את התקרית", אמר

פיצוץ באירן. ארכיון (חדשות 2)

תקרית מסתורית נוספת באירן? פיצוץ במפעל במחוז יאזד במרכז אירן גרם אמש למותם של 7 בני אדם ולפציעתם של 12 נוספים, כך פורסם היום בסוכנות הידיעות האירנית הרשמית, IRNA.

מושל יאזד עזיזוללה סייפי אמר כי הפיצוץ התרחש במפעל המתכת גאדיר א-יאזד ב-19:15 אמש, שעון אירן.

לדבריו, חלק מההרוגים הם אזרחים זרים שמתגוררים במחוז. הוא הדגיש שהתקרית עוברת חקירה יסודית.

כמה שעות לאחר הדיווח, התבטא בנושא חבר הפרלמנט האירני עלי אכבר עוליאוו, שאמר כי הפיצוץ נגרם מתחמושת שהגיעה למפעל יחד עם מתכות לעיבוד - והתפוצצה.

אירן: לא נשיב את המל"ט לארה"ב

מפקד בכיר במשמרות המהפכה האירניים אמר אתמול כי אירן לא מתכוונת להחזיר לארצות הברית את המל"ט החמקן שנמצא בידיה. סגן מפקד משמרות המהפכה, הגנרל חוסיין סלאמי, אמר בריאיון לטלוויזיה האירנית הממלכתית כי הפרת המרחב האווירי של אירן בידי ארה"ב היא "פעולה עויינת", והזהיר מתגובה "גדולה יותר" – אולם סירב לפרט כיצד עשויה טהרן להגיב לאירוע.

"בכל הקשור לטכנולוגיה, הפער בינינו ובין האמריקנים ובין הציוניים אינו כה גדול בכדי שהחזקת המל"ט הזה תהיה חלום. מדינות אחרות עשויות לראות בו משהו מדהים", אמר הגנרל סלאמי. "ידינו אינן קשורות במלחמות מודיעיניות וממוחשבות, אבל לאויבינו אין הבנה עמוקה של היכולות שלנו, ואני מייעץ להם לחשוב על כך יותר".

עוד דווח אתמול, כי אירן הודיעה שבכוונתה לפתח מטוס "חמקן" דומה לזה שנתפס.

יומיים אחרי שמל"ט אמריקני הופל בשמי אירן, הציג שלטון האייתוללות לראווה ביום חמישי האחרון את כלי הטיס. רשת החדשות האירנית Press TV שידרה תיעוד ראשון של כלי הטיס של ארצות הברית, שלטענת גורמים בטהרן עסק במשימות ריגול בשמי הרפובליקה האסלאמית.

לפי דיווחי הטלוויזיה האירנית, המל"ט המדובר הוא מדגם RQ-170 Sentinel. רוחב כל אחת מכנפיו הוא כ-26 מטרים ואורכן 4.5 מטרים. גובהו של כלי הטיס - 1.84 מטרים. וגובה של 1.84 מטר. כלי הטיס צויד במערכות מתקדמות שהקנו לו יכולות מעקב, איסוף נתונים, תקשורת ועוד.

"אין ראיות לפיצוץ במתקן באיספהן"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת