קרמיט והחבובות מעודדים קומוניזם?

רוב מבקרי הקולנוע מתארים את הסרט החדש של החבובות במילים כמו "חמוד" או "משעשע", אבל ברשת "פוקס" האמריקנית רואים בסרט שיוצא לקראת ימי הבזבוזים של חג המולד - סרט בעל מסרים קומוניסטים. זאת בעיקר בשל דמות שנקראת "טאקס ריצ'מאן" (איש עשיר ממסים). יוצר הסרט הגיב הלילה להאשמות בביטול

מחתרת קומוניסטית מסוכנת? (יח"צ)

 

האם אחרי מרקס, לנין וסטלין - הגיע תורו של קרמיט הצפרדע לתפוס מקום של כבוד בקרב הדמויות המרכזיות בתנועה והמהפכה הקומוניסטית? לפחות לפי אריק בולין מרשת "פוקס" האמריקנית שידועה בדעותיה השמרניות-ימניות, כנראה שכן.

לטענתו של בולין, הסרט החדש של "החבובות" מכיל מסרים אנטי קפיטליסטים ו"אפילו קומוניסטים".

יוצר הסרט החדש, ג'יימס בודין, לא האמין למשמע אוזניו: "זה מאוד מוזר עבורי לשמוע ולהתייחס להאשמות האלה ברצינות". ההאשמות מתייחסות בעיקר לדמות בסרט בשם "טאקס ריצ'מאן" (איש עשיר ממסים, בתרגום חופשי), אשר מתכוון להרוס את התיאטרון הוותיק של החבובות בהוליווד כדי לקדוח נפט במקום. לדברי בודין, "רשת החדשות שעובדת בכבלים צריכה למלא את השידור שנמשך 24 שעות במשהו".

"החבובות בשום פנים ואופן אינם קומוניסטים, הדמות של טקס ריצ'מאן היא לא קפיטליסטית, הוא הבריון הקלאסי - האיש הרע, הוא לא רע בגלל שהוא עובד בחברת נפט, הוא רע בגלל שהוא רשע", סיכם יוצר הסרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת