המרוץ לנשיאות ארצות הברית: הרפובליקני מרקו רוביו הודיע על התמודדותו

אחד המועמדים המסקרנים ביותר בבחירות המקדימות הודיע היום רשמית על מועמדותו. הסנאטור הצעיר הוא בן למהגרים מקובה שפועל למען הקהילה ההיספאנית מצד אחד ומחזיק בדעות שמרניות ביותר כחבר "מסיבת התה", הצד הימני של המפלגה הרפובליקנית מצד שני

רץ לבית הלבן: הסנאטור מרקו רוביו (רויטרס)

הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016: אחרי ההכרזה של הילארי קלינטון שתתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית, הסנאטור השמרן מרקו רוביו הודיע כי יתמודד על מועמדות המפלגה הרפובליקנית בבחירות לנשיאות שיתקיימו בעוד שנה וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רוביו, בן 44, נחשב לאחד הכוכבים המבטיחים של המפלגה הרפובליקנית. הוא מצד אחד מחזיק בדעות שמרניות ביותר בתחומי הכלכלה והחברה ובכך הוא משתייך לאנשי "מסיבת התה" השמרניים שתפסו בשנים האחרונות עמדות כוח רבות במפלגה, ומצד שני הרקע שלו - בן למהגרים מקובה שדובר ספרדית כשפת אם, קורץ למרכז האמריקני שמתלבט בין שתי המפלגות.

רוביו התמודד בגיל 28 בלבד לחבר בבית הנבחרים של מדינת פלורידה בה נולד, ובהמשך נבחר לתפקיד יו"ר בית הנבחרים של המדינה. ב-2009 הוא נבחר לסנאט הפדרלי כנציג המדינה לאחר שזכה ברוב גדול. מאז ועד היום הוא מכהן כסנאטור.

הרפובליקני שתומך ברפורמת ההגירה של הנשיא אובמה

מאז שהחל את כהונתו ועד היום הוא פועל ליישם את משנתו השמרנית. בין השאר הוא מכהן כיו"ר הוועדה להכנה על הזכויות של רכוש פרטי והוא נאם נאום נלהב בעד מועמדותו של מיט רומני לנשיאות ערב בחירות 2012.

במקביל, הוא תמך במדיניות הנשיא אובמה שיזם רפורמת הגירה מקיפה שתהפוך 11 מיליון מהגרים לא חוקיים בארה"ב לאזרחי קבע, והוא פועל ללא לאות עם אנשי הקהילה ההיספאנית בארה"ב, שגדלה בקצב גדול יותר מכל קבוצה דמוגרפית אחרת במדינה, כדי שאלו לא יתמכו אוטומטית במפלגה הדמוקרטית היריבה.

עוד חזון למועד, אך אם ייבחר רוביו ב-2016 הוא יהיה הנשיא האמריקני הראשון שמגיע ממוצא היספאני.