אירן: המערב הפך לפרנואיד בגללנו

ברפובליקה האסלאמית ממשיכים להתגרות במערב. אחרי שהודיעה הבוקר כי לא תשיב את המל"ט שהופל בשטחה, אומר הערב בכיר אירני כי האיומים על טהרן וחיסול מדעני הגרעין - הם תוצאה של פרנויה הנובעת מהשפעתה הגוברת של אירן באזור. "איננו מבודדים, יש לנו יחסים מצויינים עם הקהילה הבינלאומית", הוא טען

נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד (חדשות 2)

הלוחמה הפסיכולוגית של אירן במערב נמשכת: ראש מועצת זכויות האדם באירן אומר הערב כי ארצות הברית ובנות בריתה הפכו ל"פרנואידיות", לדבריו, בשל השפעתה ההולכת וגדלה של אירן באזור. "לכן הן משיבות מלחמה שערה - באמצעות סנקציות ופגיעה בזכויות אדם באירן", אמר הערב הבכיר, ג'וואד לאריג'אני, כפי שדווח בטלוויזיה האירנית.

"בגלל שהממשל האמריקני לא מצליח לפתור את המשבר הכלכלי, הוא משמיע איומים על אירן ומחסל מדעני גרעין כדי להפחית מהלחץ הפנימי", הוסיף לאריג'אני. "אירן לא הפכה מבודדת. כשלמדינה אין קשרים עם המערב, במיוחד עם בריטניה, הם אומרים שהיא מבודדת. אבל יש לנו יחסים מצויינים עם חברות בינלאומיות".

לאריג'אני התייחס גם לתגובת בריטניה להשתלטות על מתחם השגרירות הבריטית בטהרן. "לונדון חייבת להבהיר את צעדיה ולשנות את מדיניותה העוינת כדי לזכות בחזרה באמון האירני", אמר.

"לא נחזיר את המל"ט החמקן לארה"ב"

במקביל, מסרבים בטהרן להירגע מה"שלל" שנפל בחלקה של הרפובליקה האסלאמית, עם הפלתו של המל"ט של ה-CIA האמריקני. מפקד בכיר במשמרות המהפכה אמר הבוקר כי אירן לא מתכוונת להחזיר לארצות הברית את המל"ט החמקן שנמצא בידיה.

סגן מפקד משמרות המהפכה, הגנרל חוסיין סלאמי, אמר הבוקר בראיון לטלוויזיה האירנית הממלכתית כי הפרת המרחב האווירי של אירן בידי ארה"ב היא "פעולה עויינת", והזהיר מתגובה "גדולה יותר" – אולם סירב לפרט כיצד עשויה טהרן להגיב לאירוע.

"בכל הקשור לטכנולוגיה, הפער בינינו ובין האמריקנים ובין הציוניים אינו כה גדול בכדי שהחזקת המל"ט הזה תהיה חלום. מדינות אחרות עשויות לראות בו משהו מדהים", אמר הגנרל סלאמי. "ידינו אינן קשורות במלחמות מודיעיניות וממוחשבות, אבל לאויבינו אין הבנה עמוקה של היכולות שלנו, ואני מייעץ להם לחשוב על כך יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת