מדבדב הודיע בפייסבוק: לחקור את הבחירות לפרלמנט

בעקבות לחץ ציבורי רב, החליט נשיא רוסיה דמיטרי מדבדב להורות על חקירה בנושא הבחירות לפרמלנט שהתקיימו בארבעה בדצמבר. הנשיא הודיע על ההחלטה בפייסבוק, מה שגרם לאלפי הודעות נגדו בעמודו הרשמי. "תתבייש, אנחנו לא מאמינים לך", כתבו מתנגדיו

נשיא רוסיה דמיטרי מדבדב הורה לחקור את הטענה על הונאות בבחירות לפרלמנט הרוסי שהתקיימו בשבוע שעבר. מדבדב בחר לעשות זאת דווקא ברשת הפייסבוק מה שגרם למתנגדיו להציף את העמוד הרשמי שלו באלפי תגובות נזעמות.

מדבדב התייחס להפגנות דווקא בדף הפייסבוק הרשמי שלו רק לאחר לחץ ציבורי רב מצד האזרחים במדינה, וכתב כי הוא אינו מסכים לאמירות שנאמרו בנאומים בהפגנות השונות, אך עם זאת הורה לבדוק את הדיווחים על ההונאות בבחירות האחרונות. תוך חמישים דקות, הגיבו להודעה של מדבדב יותר מ-1,000 גולשים, שכתבו בזעם נגדו. חלק מהגולשים כתבו לו "תתבייש, אנחנו לא מאמינים לך" וחלקם לא הבינו האם הוא מתנגד לבחירות הוגנות או לאמירות אחרות שהופיעו בשלטים בכיכרות. מספר מפגינים סיפרו לסוכנות הידיעות AP כי ההודעה בדף הפייסבוק רק גרמה להם לרצות להפגין עוד ועוד.

אתמול יצאו לרחובו מוסקבה קרוב ל-25 אלף מפגינים שקראו לבטל תוצאות הבחירות. ההפגנה, הנחשבת לגדולה ביותר ב-20 השנים האחרונות, מביאה לשיא את גל המחאה שנמשך כל השבוע ובו נעצרו מאות פעילי אופוזיציה. המפגינים במדינה מתנגדים למהלך אותו מוביל ראש הממשלה פוטין, לפיו אם ייבחר לנשיאות המדינה בבחירות הקרובות, יוכל להישאר בתפקיד לשלוש כהונות רצופות, כל אחת בת ארבע שנים.

אחרי שסיים את כהונתו השנייה כנשיא בשנת 2008, מונה פוטין לראש הממשלה על ידי מחליפו בתפקיד, דימיטרי מדבדב. מתנגדי הממשל טוענים שהשילוב בין ההונאה, לכאורה, בבחירות ובין המהלך אותו מוביל פוטין, הוא חלק ממזימה של ראש הממשלה המכהן להחזיק בשלטון כמה שיחפוץ.

25 אלף הפגינו נגד פוטין במוסקבה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת