אירן: לא נחזיר את המל"ט החמקן לארה"ב

שלושה ימים לאחר הצגתו לראווה של "המפלצת מקנדהאר" בטהרן, אומר בכיר במשמרות המהפכה האירניים כי הפרת המרחב האווירי של אירן בידי ארה"ב היא "פעולה עויינת", והזהיר מתגובה "גדולה יותר". הגנרל חוסיין סלאמי הוסיף עוד כי "לאויבינו אין הבנה עמוקה של היכולות שלנו, ואני מייעץ להם לחשוב על כך יותר"

החמקן האירני, בטהרן

מפקד בכיר במשמרות המהפכה האירניים אומר הבוקר כי אירן לא מתכוונת להחזיר לארצות הברית את המל"ט החמקן שנמצא בידיה.

סגן מפקד משמרות המהפכה, הגנרל חוסיין סלאמי, אמר הבוקר בראיון לטלוויזיה האירנית הממלכתית כי הפרת המרחב האווירי של אירן בידי ארה"ב היא "פעולה עויינת", והזהיר מתגובה "גדולה יותר" – אולם סירב לפרט כיצד עשויה טהרן להגיב לאירוע.

"בכל הקשור לטכנולוגיה, הפער בינינו ובין האמריקנים ובין הציוניים אינו כה גדול בכדי שהחזקת המל"ט הזה תהיה חלום. מדינות אחרות עשויות לראות בו משהו מדהים", אמר הגנרל סלאמי. "ידינו אינן קשורות במלחמות מודיעיניות וממוחשבות, אבל לאויבינו אין הבנה עמוקה של היכולות שלנו, ואני מייעץ להם לחשוב על כך יותר".

בכיר משמרות המהפכה הוסיף כי המל"ט פעל בשירות ה-CIA, וכי הפעלתו בשמי אירן נחשבת צעד עוין וגם "פשע". "רוסיה וסין עדיין לא ביקשו מאיתנו מידע על כלי הטיס, אך אני מעריך שמדינות שנמצאות במלחמה מודיעינית עם ארה"ב ישמחו מאד לגלות משהו על המל"ט", ציין סלאמי.

יומיים אחרי שמל"ט אמריקני הופל בשמי אירן, הציג שלטון האייתוללות לראווה ביום חמישי האחרון את כלי הטיס. רשת החדשות האירנית Press TV שידרה תיעוד ראשון של כלי הטיס של ארצות הברית, שלטענת גורמים בטהרן עסק במשימות ריגול בשמי הרפובליקה האסלאמית.

לפי דיווחי הטלוויזיה האירנית, המל"ט המדובר הוא מדגם RQ-170 Sentinel. רוחב כל אחת מכנפיו הוא כ-26 מטרים ואורכן 4.5 מטרים. גובהו של כלי הטיס - 1.84 מטרים. וגובה של 1.84 מטר. כלי הטיס צויד במערכות מתקדמות שהקנו לו יכולות מעקב, איסוף נתונים, תקשורת ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת