היום: הפגנות ענק נגד פוטין ברוסיה

העם הרוסי נגד ולדימיר פוטין: היום ייערכו הפגנות ב-15 מוקדים שונים במדינה נגד ראש הממשלה ומפלגתו. המפגינים טוענים להונאה בבחירות ולמזימה להחזיק בשלטון עד כמה שירצה. עשרות אלפי מפגינים צפויים להפגין ברחבי המדינה הגדולה בעולם

יתפוס את השלטון ל-12 שנים? פוטין (רויטרס)

רוסיה נערכת היום לקראת הפגנה ראש הממשלה ולדימיר פוטין. בניגוד להפגנות קודמות שנערכו רק במוסקווה, הפגנה זו נערכה בכל רחבי המדינה. המפגינים זועמים על ניצחון מפלגתו של פוטין בבחירות לפרלמנט התחתון, משום שלטענתם, מפלגתו של פוטין זכתה ברוב רק בשל הונאה רחבת-היקף בקלפיות.

הרשויות בבירה הרוסית אישרו הפגנה של עד 30,000 איש שיתאספו בכיכר שמעבר לנהר הסמוך לקרמלין. באירוע שנפתח להפגנה בפייסבוק, אישרו הגעה יותר מ-36,000 בני אדם. בנוסף להפגנת הענק במוסקווה, נערכות הפגנות מחאה היום ב-14 ערים נוספות - התצוגה האנטי-ממסדית הגדולה ביותר מאז עלה פוטין לשלטון בשנת 2000.

המפגינים במדינה מתנגדים למהלך אותו מוביל ראש הממשלה פוטין, לפיו אם ייבחר לנשיאות המדינה בבחירות הקרובות, יוכל להישאר בתפקיד לשלוש כהונות רצופות, כל אחת בת 4 שנים. אחרי שסיים את כהונתו השנייה כנשיא בשנת 2008, מונה פוטין לראשות הממשלה על ידי מחליפו בתפקיד, דימיטרי מדבדב. מתנגדי הממשל טוענים שהשילוב בין ההונאה, לכאורה, בבחירות ובין המהלך אותו מוביל פוטין, הוא חלק ממזימה של ראש הממשלה המכהן להחזיק בשלטון כמה שיחפוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת