היום: פרס הנובל יוענק לפרופ' דן שכטמן

אחר הצהריים יצטרף שם נוסף לרשימת הישראלים זוכי פרסי נובל שם נוסף הפרופסור דן שכטמן, מומחה בעל שם עולמי למדעי הכימיה מן הטכניון. שכטמן הגיע לשוודיה מלווה בעשרות בני משפחה שיחלקו איתו מחר את הרגעים המרגשים: הפגישה עם המלך וקבלת הפרס. הטקס יועבר בשידור ישיר מהשעה 17:00 בחדשות 2

היום יצטרף הכימאי הישראלי דן שכטמן לרשימה מכובדת של זוכי פרס נובל, ויסגור את העשירייה הראשונה, ובתקווה שלא אחרונה, של ישראלים שזכו בפרס היוקרתי. החל מהשעה 17:00 נעביר בחדשות 2 בשידור ישיר את טקס הענקת פרס הנובל לפרופ' שכטמן.

בינתיים, בשטוקהולם בירת שוודיה, נמשך לוח הזמנים הצפוף של שכטמן, שמעניק הרצאות רבות על התגלית המרעישה שלו, גבישים קוואזי-מחזוריים. שכטמן מלווה בעשרות בני משפחה שהגיעו מהארץ ומארה"ב, במטרה לחלוק עימו את הרגעים המרגשים.

בין בני המשפחה שהגיעו, נמצאת נכדתו נועה שסיפרה כי "עכשיו, אחרי שהייתי בהרצאות של סבא, אני יודעת מהם הגבישים הקוואזי-מחזוריים". בנוסף, הגיע גם הבן יואב, שאולי יום אחד יגיע להישגים המרשימים של אביו, ובינתיים שוקד על לימודי הפיזיקה בטכניון שבחיפה. "לא הייתי מהמר שאזכה, אבל לא רבים הם האנשים שהימרו שאבא יזכה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת