צפו: ברק ומישל אובמה קיימו חגיגת חנוכה בבית הלבן

נשיא ארה"ב ברק אובמה ואשתו מישל, קיימו הלילה חגיגת חנוכה מוקדמת בבית הלבן. הגיעו להדליק נרות גם סגן הנשיא ג'ו ביידן ובכירים נוספים. במהלך החגיגות הביע אובמה "תמיכה בלתי מעורערת ומחויבות למדינת ישראל"

אמנם חנוכה עדיין לא כאן אבל בבית הלבן כבר מדליקים נרות ומנשנשים לביבות. הנשיא אובמה מלווה ברעייתו מישל ובסגן הנשיא ביידן וזוגתו אירחו בבית הלבן את אנשי הקהילה היהודית לציון סמלי של עונת החגים. בנאומו ציין הנשיא כי "סיפור החנוכה מלמד על ניצחון הצדק על הכוח, וניצחון האמונה על ספק".

לקבלת הפנים שערך הנשיא לרגל החג הוזמנו גם סגן הנשיא ג'ו ביידן, שגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן, וכן רבנים וראשי הקהילות היהודיות במדינה. החגיגות התקיימו כעשרה ימים לפני חג החנוכה, בשל נסיעה מתוכננת של הנשיא במהלך החג, אך אובמה בחר להזהיר את המוזמנים בבדיחות ואמר: "שהילדים שלכם לא יחשבו בטעות שחג החנוכה נמשך 20 ימים במקום שמונה, הדבר יכול לגרור לא מעט בעיות"

בהמשך הערב ציין הנשיא האמריקני כי "חנוכה הוא זמן טוב להודות על הידידות העמוקה ששוררת בין שתי המדינות, ובין שני העמים - האמריקני והישראלי". אובמה הביע תמיכה בלתי מעורערת של ארה"ב בישראל, והדגיש את המחויבות האמריקנית לשמירה על ביטחון מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת