צפו: סוריה ממשיכה לתרגל מלחמה

הטלוויזיה הסורית משדרת הבוקר תמונות מתרגיל צבאי שני שצבאו של אסד עורך בימים האחרונים. בתרגיל משתתפים מטוסים ומסוקי קרב, וסוכנות הידיעות הסורית מוסרת: "הכוחות המזוינים הוכיחו יכולת לפעול מרחוק, רוח קרב, ודיוק"

רשת הטלוויזיה הסורית משדרת הבוקר תמונות מתרגיל ותמרונים צבאיים שנערכו אמש, במהלכם הצבא הסורי שיגר טילים ורקטות ותרגל הגנה אווירית במה שמתואר על ידי הטלוויזיה הסורית כ"תרגיל זהה לקרב אמת". בתרגיל משתתפים טנקים, מסוקי קרב וכן ירי ארטילרי.

סוכנות הידיעות הסורית מוסרת שהצבא עורך תמרונים באש חיה במספר כלי נשק ובהם מטוסים ומסוקי קרב. על פי סוכנות הידיעות, הכוחות המזוינים הוכיח יכולת לפעול מרחוק, רוח קרב, ודיוק. הגנרל ראחינה אמר: "הכוחות המזוינים, תחת הנהגתו של הנשיא אסד, ישארו נאמנים למולדת ויגנו על האינטרסים של העם הסורי".

התרגיל הצבאי נערך כשהממשל הסורי ניצב תחת לחץ ואולטימטום של הליגה הערבית והקהילה הבינלאומית, שקוראים לסיום רדיפת המפגינים שנמשכת כבר שמונה חודשים, תוך דיכוי הפגנות שהביא למותם של יותר מ-4,000 אזרחים עד עתה.

על פי שידורי הטלוויזיה הסורית, התרגיל נועד לבחון את "יכולות ומוכנות מערכת הטילים הסורית נגד כל סוג של מתקפה". התרגיל שנערך אמש הוא תרגיל שני שהצבא הסורי עורך ביומיים האחרונים ומתרכז בארטילריה ולחימת שריון.

בחודש אוקטובר האחרון נשיא סוריה בשאר אסאד הזהיר שהמזרח התיכון "יבער" אם המערב יתערב בנעשה בסוריה. הצבא הסורי מחזיק בטילי קרקע-קרקע מסוג סקאד שמסוגל להגיע, גם לעומק ישראל.

בתוך כך, סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי המשטר השיב בחיוב להצעה לסיים את האלימות במדינה וצפוי לחתום על ההסכם עם הליגה הערבית. דוברת מטעם משרד החוץ מסרה כי הפרוטוקול צפוי להיחתם בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת