מנהיג "האחים המוסלמים" המועמד לנשיאות יבקר בעזה

שעות בודדות אחרי פרסום התוצאות הרשמיות של הסיבוב הראשון בבחירות לפרלמנט המצרי, הצהרת כוונות מצד "האחים המוסלמים": בכיר התנועה ומי שהציב עצמו כמועמד לנשיאות, עבד אל-מונעים אל-פתוח, יבקר מחר ברצועת עזה וייפגש עם ראש ממשלת חמאס הנייה. חמאס בירך על תוצאות הבחירות: "היחסים עם המשטר החדש יהיו טובים"

אבו אל-פותוח. בדרך לעזה (חדשות 2)

בכיר "האחים המוסלמים" בדרך לרצועת עזה: ד"ר עבד אל-מונעים אבו אל-פתוח, שהודיע בימים האחרונים כי בכוונתו להתמודד על נשיאות מצרים מטעם תנועת "האחים המוסלמים", צפוי לערוך מחר ביקור ברצועת עזה ולהיפגש עם בכירי הנהגת החמאס - כך הודיעו הערב כלי התקשורת של הארגון.

אבו אל-פתוח, המכהן גם כמזכ"ל "התאחדות הרופאים הערבים", צפוי לסייר בבית החולים "שפאא'" בעזה, ולאחר מכן יגיע לפגישה עם ראש ממשלת החמאס איסמעיל הנייה. ב"אחים המוסלמים" התנגדו להחלטתו של אבו אל-פתוח להציב עצמו כמועמד לנשיאות, משום שהדבר נוגד את עמדת התנועה הרשמית לפיה היא מתרכזת בבחירות לפרלמנט ולא תציב אדם מטעמה להתמודדות על הנשיאות.

ביקורו המיוחד של אבו אל-פתוח הוא מהלך נוסף בחיזוק הקשר בין "האחים המוסלמים" לתנועה האחות הפלסטינית בעזה. אמש בירכו בכירי החמאס על הניצחון הסוחף של הגוש האיסלאמיסטי בסיבוב הראשון של הבחירות לפרלמנט וכינו אותו ניצחון ש"יוביל לתמיכה הולכת וגוברת באינטרס הפלסטיני". בהודעה רשמית שפורסמה אתמול נכתב עוד: "היחסים בין המשטר החדש במצרים לתנועת חמאס יהיו טובים מאוד".

תוצאות רשמיות בבחירות: האיסלאמיסטים עם יותר מ-60% מהקולות

בשעות הצהריים פרסמה ועדת הבחירות המרכזית בקהיר את התוצאות הרשמיות של הסיבוב הראשון של הבחירות. "מפלגת החירות והצדק" של "האחים המוסלמים" זכתה ב-36.6% מקולות הבוחרים, ואחריה הגיעה מפלגת "נור" הסלפית עם 25.3%. כך יצא, שהגוש האסלאמי בפרלמנט השיג יותר מ-60% מקולות הבוחרים, בעוד שהגוש הליברלי המכונה "אל-כותלה" זכה ל-13.3% בלבד מן הקולות.

במצרים העריכו בסוף השבוע כי הניצחון המוחץ של הגוש האיסלאמיסטי בסיבוב הראשון ישפיע גם על שני הסיבובים הנוספים, שתוצאותיהם הרשמיות צפויות להתפרסם בסוף חודש ינואר. למרות הניצחון הסוחף, עדיין לא ברור כיצד יצליחו "האחים המוסלמים" להתמודד עם מלאכת הרכבת הקואליציה בפרלמנט, ולאיזה גוש יחליטו לחבור כדי להשיג רוב שיסייע להם להגיש את הצעותיהם לשינוי החוקה ולצמצם את סמכויות הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת