אירן: הפלנו מטוס ללא טייס של צבא ארה"ב

הטלוויזיה הממלכתית באירן דיווחה כי כוחות של צבא אירן הצליחו להפיל מל"ט אמריקני מדגם RQ-170 במזרח המדינה, לא רחוק מהעיר קום בה ממוקם אחד ממתקני הגרעין. מקור בצבא האירני איים: "נגיב מחוץ לגבולות אירן". כעבור שעות של אי בהירות, הודיעה נאט"ו: אכן איבדנו מל"ט במשימה באפגניסטן בשבוע שעבר

מטוס ללא טייס של צבא ארה"ב מדגם RQ-170 הופל אל הקרקע במזרח אירן - כך דיווחה הטלוויזיה האירנית.

על פי הדיווח, כוחות אירניים השתלטו על המטוס בשלמותו לאחר ההתרסקות עם "מינימום נזק" באזור הסמוך לעיר קום, בה ממוקם אחד ממתקני הגרעין האירניים. מקור בממשל האירני שסירב להזדהות בשמו מסר לטלוויזיה האירנית הממשלתית אל-עלאם כי "צבא אירן הפיל כלי פולש מסוג RQ-170 של צבא ארצות הברית במזרח המדינה".

מקור בצבא האירני איים כי התגובה להפלת כלי הטיס שהפר את המרחב האווירי תהיה מחוץ לגבולות אירן. "הצבא האירני יגיב לחדירת המל"ט לשטחנו, וזה לא יהיה מוגבל לגבולותיה של אירן יותר", אמר המקור בשיחה עם טלוויזית אל-עלאם. 

נאט"ו מודה: איבדנו מל"ט במשימה באפגניסטן

כעבור שעות של אי בהירות, הודיע כוח המשימה הבינלאומי של נאט"ו באפגניסטן כי מל"ט שטס מעל מערב אפגניסטן ונעלם בשבוע שעבר עשוי להיות אותו מל"ט אותו הפילו האירנים היום.

"המל"ט שהאירנים מדברים עליו עשוי להיות כלי טיס אמריקני בלתי חמוש שהיה במשימה במערב אפגניסטן בשבוע שעבר", נמסר בהודעה. "מפעילי כלי הטיס איבדו את השליטה עליו ומאז ניסו לקבוע מה מצבו המל"ט מדגם זה אינו מיועד לשאת כלי נשק התקפיים והוא מופעל בעיקר למשימות איסוף מודיעין.

"שני כלי טיס אמריקנים הופלו בחודשים האחרונים"

ביולי האחרון פרסמו כלי תקשורת אירניים כי כלי טיס אמריקני שחג בשמי העיר קום, איזור בו נמצא על פי החשד מתקן להעשרת אורניום, הופל על ידי משמרות המהפכה. "מטרתו הייתה לאתר את מיקומו של המתקן ולאסוף אודותיו מודיעין ל-CIA", אמר אז חבר המועצה לביטחון לאומי עלי דאפנסי.

מספר חודשים קודם לכן דיווחה סוכנות הידיעות האירנית את דבריו של בכיר במשמרות המהפכה, שאמר כי חיל האויור האירני הפיל מזל"ט מערבי באזור המפרץ הפרסי. מטרת כלי הטיס, על פי המקורות האירנים, היתה לאסוף מודיעין על גבול אירן-עירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת