הליגה הערבית באולטימטום לאסד: הכנס פקחים - או שהאו"ם יתערב

סבלנותן של מדינות ערב כלפי בשאר אסד וממשלו הולכת ואוזלת. בהחלטה שקיבלו שרי החוץ של הארגון הוחלט להציב לדמשק פרק זמן של שבוע למלא אחר הדרישה להציב נציגים זרים שיפקחו על הפסקת מרחץ הדמים - אחרת, תחל מעורבות בינ"ל בנעשה שם

הליגה הערבית: אולטימטום לאסד (AP)

אחרי שהדרישה הקודמת נענתה בהתעלמות כמעט מוחלטת, הציבו היום מדינות הליגה הערבית אולטימטום חדש לסוריה: שרי החוץ של החברות בארגון שנועדו בקטאר הקציבו לבשאר אסד ואנשי שלטונו פרק זמן של שבוע שבו תינתן להם ההזדמנות למלא אחר התחייבותם ולאפשר כניסת פקחים למדינה - אחרת, יתערב האו"ם במתרחש שם.

בקטאר איימו כי נוסף על כך, במקרה שדרישת מדינות ערב לא תענה בחיוב עד ליום ראשון הבא - יטיל הארגון סבב סנקציות חדש על סוריה, נוסף על זה שכבר הופעל נגד משטר אסד.

בינתיים, נמשך מרחץ הדמים בסוריה כמעט באין מפריע: רק בשבת האחרונה נטבחו על ידי כוחות הביטחון של אסד 23 אזרחים שמחו נגד שלטונו.

משטר אסד בודד

במסגרת חבילת העיצומים שכבר הטילו מדינות ערב על דמשק, הוכרז על הטלת איסור על בכירי משטר אסד לבקר באף אחת מבין ארצות ערב, וכן על הקפאת נכסיהם בהן.

עוד הוטל איסור על טיסות במרחב האווירי הסורי וכן הפסקת כל העסקאות שהתנהלו בין חברות הליגה הערבית לבין הממשלה בדמשק והבנק המרכזי במדינה.

מדינות ערב אף התחייבו גם להקפיא את כל השקעותיהן בפרויקטים בסוריה. מוקדם יותר הערב האשים שר החוץ הסורי, וואליד אל-מועלם, את הליגה הערבית ומהלכיה ב"בינאום" הטלטלה שפוקדת את ארצו בשמונת החודשים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת