חיזבאללה מציג: "מתקן הריגול הישראלי" שנפגע

הטלוויזיה האירנית חשפה תמונות מהאתר שבו התרחש ביום שישי האחרון פיצוץ. בארגון הטרור האשימו כי מדובר במתקן ריגול ישראלי שנחשף על ידי אנשיהם - ואז הופצץ על ידי חיל האוויר. צפו בתיעוד משם

יומיים אחרי הפיצוץ המסתורי בדרום לבנון, שלפי מקורות במדינה נוצר מפגיעה של חיל האוויר של ישראל במתקן ריגול שהפעילה, נחשף על ידי חיזבאללה והופצץ על ידי צה"ל - פרסמו הבוקר אנשי ארגון הטרור תמונות מהזירה.

ביום שישי האחרון נמסר מדובר צה"ל לחדשות 2 באינטרנט כי הצבא "לא מתייחס לפרסומים מסוג זה". התיעוד מהמקום הובא מאנשי חיזבאללה באדיבות תחנת הטלוויזיה Press TV האירנית.

האירוע התרחש באזור העיירה סריפה שבדרום לבנון, ובא 10 ימים בלבד אחרי פיצוץ עז שהתרחש בשעת לילה מאוחרת במחסן נשק של חיזבאללה, גם הוא בדרום לבנון. האירוע הקודם התרחש בעיירה סידקין.

לפי דיווחי הטלוויזיה האירנית שהציגה את תמונות האתר, נועד המכשור שנמצא בו לשבש את התקשורת בין כוחות חיזבאללה השונים הפועלים באזור.

בחיזבאללה האשימו כי חשיפת המתקן ותקיפתו בידי צה"ל מהווה "הוכחה לכך שההתנגדות פועלת עם האצבע על הדופק ומבצעת את תפקידה, כמו גם שישראל טרם ויתרה על רצונה לתקוף את לבנון ולהפר את ריבונותה, כפי שהיא עושה מדי יום באמצעות כלי הטיס שלה".

בדיווח ב-Press TV צוטט מומחה שהוגדר "בכיר לשעבר ביוניפי"ל" כאומר ש"ישראל משקיעה מאמץ מודיעיני רב בלבנון בדרכים שונות. בין היתר, עושים הישראלים שימוש בפופולריות שלה הם זוכים בקרב תושבי הכפרים בדרום לבנון - שהם אלו שמוסרים לה מידע ומהווים מקור מודיעיני מצוין".

נוסף על כך, הוא השמיע אזהרה שלפיה "כל עוד ימשיך חיזבאללה לספוג מכות, מדובר רק בעניין של זמן עד שתפרוץ באזור מלחמה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת